Nors N. Rukštela lenktyniauja seniai, tiksliai nepamena, kas konkrečiai jį paskatino pasirinkti motosportą: „Labai sunku įvardinti, kas mane sužavėjo, nes nuo penkerių pradėjau dalyvauti motokroso varžybose. Sunku prisiminti, kas buvo, kai man buvo penkeri, prisimenu tik kelis faktus iš to laikotarpio. Tačiau, jeigu reikėtų pasakyti, kas buvo įsimintiniausia – tai greitis ir šuoliai motociklu per tramplinus. Šie du dalykai mane „vežė“ visą laiką.“
Pirmąjį motociklą nupirko tėvai
Sportininko teigimu, tėvai važiuoti jam ne tik nedraudė, bet netgi atvirkščiai, nuo pat mažens skatino ir palaikė: „Tėvai iš pradžių labai džiaugėsi, kad galiu visiškai atsiskleisti, o tai, su kokia aistra dalyvauju rungtynėse, nugalėjo visas jų baimes. Tai nebuvo vienos dienos pasimatymas su motosportu – dirbu su tuo daugiau nei 17 metų, todėl teko patirti visko – džiaugsmo ir skausmo. Ne kartą teko važiuoti iki chirurgo-traumatologo kabineto dėl įvairių sutrenkimų ir, kol laukdavome eilėje, užplūsdavo įvairios mintys, bet, vos išėjus, atsirasdavo nauji planai ir norai.“
Pirmąjį savo apdovanojimą sportininkas iškovojo dar 1999-aisiais metais, netoli Biržų miesto vykusiose varžybose. Nors trofėjų vaikinas yra gavęs tikrai nemažai, tikina savo titulais nesididžiuojantis ir juokauja, jog atskiro kambario jiems laikyti namuose niekada neturėjęs: „Mūsų šeimoje yra penki asmenys – tam nebuvo tiek vietos. Bet močiutė mielai saugodavo juos kaime.“
Paklaustas apie tai, kaip jaunam sportininkui pritraukti investicijų, Nerijus neslėpė, jog tai nėra lengva užduotis: „Susirasti rėmėjų sportui yra sunku tiek ką tik pradėjusiems sportuoti, tiek jau daug metų sportuojantiems. Manau, anksčiau buvo truputį paprasčiau, kadangi nebuvo pasirinkimo – visas aprangas, geriausius motociklus reikėjo pirkti užsienyje, todėl Lietuvoje tai galėjo gauti tik vienetai – visi važiuodavo su tuo, ką turėdavo, o ypač maži vaikai.
Įžymiu nesijaučia
„Titulų kiekis nepaverčia manęs žinomesniu, atpažįsta tik tie, kurie domisi šituo sportu“, – teigė Nerijus, tačiau prisipažino, jog jam gana įdomu, kai aplinkiniai žavisi jo užsiėmimu. Tiesa, gerbėjams dažnai nėra žinoma, kiek pareikalauja motosporto lenktynės, tačiau, sportininko teigimu, išvengti traumų šiame sporte yra sudėtinga. Be to, dėl įtempto grafiko, lenktynininkai turi itin gerai planuoti savo laiką: „Sportas reikalauja labai didelės ištvermės, nes sezonas prasideda nuo kovo–balandžio mėnesio ir tęsiasi iki pat spalio. Kiekvienais metais tenka dalyvauti maždaug 30 varžybų, o tai sudaro apie 40–50 dienų, kadangi motokroso varžybos kartais vyksta ir ne vieną dieną.“
Anot N. Rukštelos, sportininko treniruočių intensyvumas priklauso ir nuo sezono: „Žiemos metu daugiau ruošiuosi fiziškai, turiu šešias treniruotes per savaitę, o vasaros metu prasideda varžybos ir kelionės, kurios atima labai daug laiko. Vasarą treniruočių kiekis labai priklauso nuo varžybų intensyvumo ir to, kurioje vietoje jos vyksta.“ Sportininkas taip pat pridūrė, jog jam patinka ir kitos ekstremalios sporto šakos, bet rimčiau užsiimti jomis tiesiog pritrūksta laiko: „Dažniausiai tik pabandau ir antrą kartą to nebedarau“, – teigė jis.
Motociklų lenktynės – svarbiausia Nerijaus gyvenimo dalis, bet dėl šio pomėgio uteniškis mokslų neapleido: „Visą laiką sportą derinau su mokslais, pirmoje vietoje buvo mokslai.“ Paklaustas, ką veiktų, jei jo gyvenime nebūtų motokroso, Nerijus teigė, jog yra ir kita sporto šaka, kuri jį žavi: „Jeigu ne motokrosas, manau, norėčiau žaisti ledo ritulį. O būtent ledo ritulį, manau, todėl, jog šis žaidimas labai greitas ir reikalaujantis daug ištvermės.“
Neseniai prie Motodakar.lt projekto prisijungęs lenktynininkas šiame projekte tikisi daug nuveikti: „Kaip ir kiekvienoje komandoje, visada tikimasi gero bendradarbiavimo su kolegomis ir aiškaus tikslo siekimo.“ Motociklų sporto atstovas pasitiki savo, kaip lenktynininko, jėgomis ir puikiai žino, jog patekęs į Dakarą, bus pirmasis lietuvis, turintis tiek patirties: „Aš nebūčiau pirmasis lietuvis, kuris dalyvauja Dakaro ralio varžybose su motociklu. Tiksliau būtų – pirmasis sportininkas, kuris turi didžiausią motokrosininko patirtį“, – entuziastingai kalbėjo jis.
Visas Motodakar.lt projekto naujienas sekite TV3.lt ir TV3play skiltyje „Kelias į Dakarą“ bei Facebook puslapyje facebook.com/motodakar.lt