„Nėra netikėta, kad 1 proc. padidėjo kainos kovą, lyginant su vasario mėnesiu, nes to buvo galima tikėtis, žiūrint į naftos ir paslaugų kainas. Būtent brangstančios paslaugos yra daugiau teigiamas nei neigiamas reiškinys, nes tai tiesiogiai susiję su didėjančiomis gyventojų pajamomis ir sparčiai augančiais atlyginimais. Tai tos spartesnės infliacijos buvo galima tikėtis ir buvo prognozuota, ir toliau tęsis“, - BNS sakė N.Mačiulis.
Anot jo, vartotojų kainos Lietuvoje ir toliau augs dėl didėjančių gyventojų atlyginimų.
„Mes prognozuojame, kad šiemet vidutinė metinė infliacija sieks apie 2 proc., o kitais metais - apie 3 proc., tačiau daugelyje euro zonos šalių to nėra. Ir nei šiemet, nei kitais metais Europos Centrinis Bankas nepasieks, kad euro zonoje infliacija padidėtų iki 2 proc., net ir augant naftos kainoms, nes daugelyje šalių atlyginimai arba visai nedidėja, arba didėja vangiai, dėl ko nesikeičia daugelio prekių ir paslaugų kainos. Lietuvoje matome teigiamą tendenciją - Lietuva vejasi Europos Sąjungos vidurkį tiek kainomis, tiek atlyginimais“, - tvirtino N.Mačiulis.
Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje kovo mėnesį buvo 1 proc. mėnesio infliacija. Metinė infliacija (kovą, palyginti su 2015 metų kovo mėnesiu) siekė 1,2 proc., o vidutinė metinė defliacija buvo 0,3 procento.