Anot „Rimi“ mestus „Čia Pigu“ iššūkius įgyvendinančio komunikacijos specialisto, vakar grįžusio iš kelionės, šiuo metu nusprendus atostogauti svetur su vaikais svarbiausia pasirūpinti higiena, o po to – ir pilnavertiškais užkandžiais, kuriuos geriausia pasigaminti namuose, jog reikėtų kuo mažiau lankytis viešose vietose, rašo pranešime spaudai.
Nuo kelionės bandė atkalbėti mama
S. Urbonas sako, kad šeimoje pasaulinę pandemijos situaciją vertina rimtai, tad nusprendę keliauti į užsienį ieškojo saugaus kampelio: „Labai pasiilgome kelionių, tad kai tik sužinojome, kad keliaujant į Kretą nereikia testų ir saviizoliacijos, iškart nusipirkome bilietus. Su žmona jaučiamės labai pavargę, tad šios atostogos buvo būtinos visos šeimos emocinei gerovei. Dėl pasaulyje esančios situacijos neturime galimybės žiemą keliauti į šiltus kraštus, nors taip darydavome pastaruosius metus, tad apsisprendėme išnaudoti šią galimybę rudenį. Be to, šeimoje turime pirmokę, kurios niekas neleistų išsivežti per mokslo metus, tad naudojomės vaikų atostogų laiku.“
Nors artimieji dėl kelionės tokiu metu S. Urbonui bandė priekaištauti, šis nusprendė laikytis savo ir šeimos sprendimo. „Mažai kreipiame dėmesį į tai, ką sako kiti, nes gyvename savo gyvenimą, bet mano mamą nuraminti reikėjo. Jos galvoje virė baisiausios mintys ir ji bent kelis kartus ragino atsisakyti šio plano. Tiesa, jei visada klausyčiau mamos, nelabai kur apskritai nuvažiuočiau“, – šypsosi tinklaraštininkas.
Kelionei su vaikais būtina pasiruošti
Kai kuriems gali atrodyti, kad keliaudama su trimis mažais vaikais pora visiškai nepailsi, bet S. Urbonas prieštarauja: „Kol neturėjau vaikų keliavau labai mažai, tad su jais man viskas daug aiškiau. Mūsų vyriausiajai tai buvo jau 34 skrydis, o ir mažiausioji yra skridusi 15 kartų. Nors prieš keliones streso būna, visada viskas baigiasi gerai.“
Ruoštis kelionei šeima įprastai neskuba – daiktus kraunasi iš vakaro ir stengiasi dėl pamirštų daiktų ar kitų smulkmenų nesukti galvos. Svarbiausia keliaujant su mažais vaikais, anot S. Urbono, nepamiršti kokybiškų ir sočių užkandžių: „Savų užkandžių kuprinėje turime visada ir ne tik dėl higienos pandemijos laikotarpiu ar noro sutaupyti. Kartais tiesiog nebūna galimybės kažko nusipirkti, o alkani vaikai būna pikti ir tada sunku ne tik tėvams, bet ir aplinkiniams. Vaiko poreikiai turi būti patenkinti, o maistas yra vienas svarbiausių poreikių. Žinoma, lėktuve ir ranka nekiltų užkąsti penkiems už 50 eurų, tad pačių pasiruošti užkandžiai yra labai geras sprendimas.“
Jei keliaujant šeima apsigyvena apartamentuose su virtuve, dažniausiai maistą gaminasi patys ir į restoranus vaikšto retai: „Bent jau pusryčiams košes verdamės visur, kur tik keliaujame. Aišku, jei turime mažai laiko ir norisi labiau pasimėgauti atostogomis, tuomet paišlaidaujame kavinėse. Ragauti įvairius patiekalus labiau mėgsta žmona, o mes su vaikais labiau linkę valgyti tai, ką pažįstame. Labiausiai mėgstu gaminti tai, o ypač tai, ko niekada nesu gaminęs. Dėl to ir priėmiau parduotuvės mestą „Čia Pigu“ iššūkį gaminti ne tik skanius, bet ir nebrangiai pagaminamus, rečiau valgomus patiekalus. Kalbant apie finansus, gamindami namie tikrai sutaupėme ne vienai ateities kelionei.“
Vaikus moko maitintis sveikai
Šį kartą kaip užkandį į kelionę S. Urbonas vaikams kepė bandeles: „Norėjau kažko paprasto, kad patiktų vaikams, bet būtų greita ir patogu vežtis. Paskutinį kartą į išvyką tepiau sumuštinius, bet jie visi išsiardė pridarydami daug nepatogumų, todėl šįkart nusprendžiau kepti pikantiškas bandeles su varške.“
Tinklaraštininkas nuo pat mažens vaikus moko, kad maistas turi būti pilnavertiškas ir subalansuotas, ne tik skanus. „Stengiuosi, kad prie bet kokio maisto atsirastų ir viena kita daržovė. Šį kartą kepdamas bandeles pridėjau ir morkyčių, kurios labai puikiai tiko ir patiekalą pavertė sveikesniu. Vaikai dažnai seka tėvų pavyzdžiu, tad čia galima imtis triukų. Jei tėtis valgo morkas, tikėtina, kad ir vaikas jas valgys. Bet jei vaikams siūlome daržoves, o patys pasislėpę valgome traškučius, tikėtis, jog vaikas ateityje turės teisingą mitybą, būtų naivu. Geriausias pavyzdys yra patys tėvai ir nuolatinis kalbėjimas apie tai, kas mūsų kūnui tinka, o kas per laiką tik pakenks. Ne draudimais, bet pokalbiais mes galime labai daug“, – sako jis ir dalijasi savo pikantiškų bandelių receptu.
Simono Urbono pikantiškų bandelių su varške receptas
Jums reikės:
300 g miltų (ir apie 50 g papildomų miltų stalui pabarstyti)
150 ml pieno (ir dar šiek tiek pieno aptepimui)
50 g sviesto (šalto)
100g varškės
1 kiaušinio
10 g krapų
4 skiltelių česnako
1,5 šaukštelio kepimo miltelių
1 šaukstelio druskos
Gaminimo būdas:
Dubenyje sumaišome miltus su kepimo milteliais ir sviestu. Triname pirštais tol, kol gausime trupinius. Atskirame inde išplakame kiaušinį, įmaišome varškę, įpilame pieno. Suberiame smulkiai pjaustytus krapus, įspaudžiame česnakų skilteles ir išmaišome. Gautą skystą masę supilame į sausą ir šaukštu išmaišome. Tumet tešlą išverčiame ant miltais pabarstyto stalo ir greitai suminkome. Delnais iškočiojame maždaug 1 cm storio ir 25cm perimetro apskritimą. Stikline ar sausainių formele išspaudžiame bandeles. Sudedame jas ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir viską patepame pienu. Kepame 180 C temperatūros įkaitintoje orkaitėje 20–25 min., kol bandelės pakils ir gražiai pagels.