Žmonėms nedarbingumą ar invalidumą nustatančios gydytojų komisijos už šią veiklą negauna atlyginimo. Seimo Sveikatos reikalų komitetas teigia, kad gydytojams už darbą komisijose turėtų mokėti Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, informuoja LTV „Panorama“.
Kiekvienoje gydymo įstaigoje yra 4–5 medikai, kurie be įprastinio gydytojo darbo, kasdien po valandą ar dvi susirenka į nedarbingumo ekspertizės komisiją. Joje nagrinėjami ir pildomi dokumentai asmenų, kuriems reikia nustatyti invalidumą, pratęsti nedarbingumą, jei asmuo dėl ligos nedirba daugiau kaip 3 mėn.
Tačiau šiam kasdieniam dokumentų nagrinėjimui, pažymų pildymui gydytojams nėra skirta atskirų darbo valandų. Medikai priversti savo pacientus palikti už durų ir rinktis į komisiją.
„Tuo metu, kai gydytojai yra komisijoje, pacientai turi laukti. Aišku, kad žmonės nėra patenkinti“, – sako Lietuvos gydytojų sąjungos viceprezidentė Virginija Lukšienė.
Be to, gydytojų darbas komisijose nėra apmokamas. Lietuvos gydytojų sąjunga teigia, jog kreipėsi į Sveikatos apsaugos ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijas, kad už, gydytojų teigimu, jų socialinį darbą būtų mokama. Tačiau gydytojai teigia, kad iš ministerijų atsakymo taip ir nesulaukę.
Seimo Sveikatos reikalų komitetas inicijuoja teisės aktų pakeitimą, kad gydytojams už darbą komisijose mokėtų Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Taip pat siūloma svarstyti, kad nedarbingumo ekspertizės komisijose galėtų dirbti ne ligoninių medikai, o specialiai tam įdarbinti specialistai.
Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Algirdas Sysas teigia, kad pritaria Sveikatos reikalų komiteto siūlymui.
Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas teigia, kad jei penktadienį komitetams pavyks susitarti, kad nedarbingumo ekspertizės komisijose dirbančius gydytojus apmokėtų Socialinės apsaugos ministerija, tam reikalingi teisės aktų pakeitimai būtų priimti dar per Seimo pavasario sesiją.