Kauno rajono tarybos naujoji politinė dauguma reikalauja, kad meras socialdemokratas kuo greičiau sušauktų tarybos posėdį, kuriame ketinama kelti pasitikėjimo juo klausimą.
Šis reikalavimas užrašytas kreipimesi, kurį merui Petrui Mikelioniui ketvirtadienio pavakarę įteikė rajono tarybos konservatorių, liberaldemokratų, krikščionių demokratų, liberalų, politkalinių ir tremtinių frakcijų atstovai.
"Savivaldybės institucijos deramai nevykdo savo veiklos, vilkinami sprendimai, apeliuojant į tarybos neveiklumą, todėl reikalaujame, kad meras įrodytų Kauno rajono tarybai ir rinkėjams, kad meru pasitiki tarybos dauguma ir organizuotų konstruktyvų tarybos darbą", - rašoma kreipimesi.
Liberaldemokratų frakcijos lyderis Leonardas Gineika BNS teigė, kad artimiausiame tarybos posėdyje bus keliamas pasitikėjimo P.Mikelioniu klausimas.
Balandžio 10 d. Kauno rajono tarybos posėdyje renkant merą L.Gineika vieno balso persvara pralaimėjo P.Mikelioniui.
Praėjusią savaitę į liberaldemokratų gretas iš valdančiųjų socialdemokratų ir socialliberalų frakcijų perėjus dviems tarybos nariams, buvęs opozicinis frakcijų blokas dabar turi 14 balsų iš 27.
P.Mikelionis BNS sakė, kad "dėl kai kurių tarybos narių asmeninių ir grupinių ambicijų tolimesnis darbas tapo komplikuotas".
"Opozicinės frakcijos nariai iš antrojo šios kadencijos tarybos posėdžio išėjo aiškindami, kad posėdžiauti neverta, kol teisme nagrinėjamas mero rinkimų teisėtumas, o ketvirtadienį, kai kviečiau deputatus aptarti ateinančio posėdžio darbotvarkės, opozicinės frakcijos atsiuntė tik du atstovus, kurie įteikė šį kreipimąsi ir išėjo", - kalbėjo P.Mikelionis.
Pasak jo, nežiūrint politinių konfliktų, savivaldybės veikla nesutrikusi. "Mes penktadienį paskelbsime pareiškimą, kuriame pakviesime visus tarybos narius vykdyti savo įsipareigojimus rinkėjams ir kartu spręsti gyventojų problemas",- kalbėjo meras.
Kauno rajono tarybos opozicija dar laukia teismo sprendimo dėl jam apskųstų mero rinkimų. Opozicijos manymu, renkant rajono vadovą, balsuoti negalėjo tie tarybos nariai, kurie dirbo savivaldybės administracijoje, nes tai, pasak opozicijos, pažeidžia Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinės tarnyboje įstatymą.
Kauno apygardos administracinis teismas bylos nagrinėjimą atidėjo iki birželio, laukdamas, kokį sprendimą priims Konstitucinis teismas, nagrinėjantis Vilniaus mero rinkimų bylą, kur aiškinamasi, ar sostinės tarybos posėdyje galėjo balsuoti Seimo nariai.
Pasikeitus Kauno rajono savivaldybės tarybos politinei sudėčiai, socialdemokratai turi 7 vietas, jų koalicijos partneriai socialliberalai - 2, centristai - 2, Valstiečių ir naujosios demokratijos partijų sąjunga - 2 vietas, opozicijoje likę konservatoriai - 4, liberaldemokratai - 5, krikščionys demokratai ir liberalai po 2, politkaliniai ir tremtiniai - 1 vietą.
BNS