• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius žada, kad Švedijos ekspertams baigus studiją dėl visų Europos Sąjungos elektros tinklų integracijos, paaiškės, ar Lietuvai reikia statyti naują atominę elektrinę (AE).

„Švedijos ekspertai šią studiją jau baigia – pirma tos studijos dalis bus pristatyta jau šią savaitę Lietuvai. Paprastai pasakius, tai reiškia, ar Lietuvai pasistačius tokios galios reaktorių ir jam išsijungus, iš kur Lietuva gaus elektros rezervą“, – trečiadienį interviu radijui „Znad Wilii“ sakė A.Butkevičius.

„Jų įsipareigojimas (baigti studiją – BNS) yra iki rudens, tačiau aš manau, kad jie tą darbą padarys anksčiau“, – pridūrė A.Butkevičius.

Vyriausybės vadovas dar kartą sukritikavo ankstesnę Vyriausybę dėl Visagino atominės elektrinės (VAE) projekto. Jis teigė, jog ankstesnė valdžia nebuvo pasiruošusi naujos branduolinės jėgainės statyboms, neturėjo finansavimo plano.

REKLAMA
REKLAMA

Anot A.Butkevičiaus, naujos AE projektas būtų ilgalaikis, o jo poveikį vartotojai pajustų 2023 metais.

„Jeigu nori ateiti investuotojas, prašau, ir šiandien tegul ateina, investuoja ir tegul stato, bet tegul pasiskaičiuoja, ar jam pavyks elektros energiją parduoti rinkos kaina. (...) Reikia suvokti, kad mūsų elektros tinklai kol kas yra sinchronizuoti su BRELL (Baltarusija, Rusija, Estija, Latvija, ir Lietuva – BNS) tinklais, o norint sinchronizuotis su Vakarais mums reikėtų dar turėti jungtis su Lenkija, netgi tris“, – tvirtino A.Butkevičius.

REKLAMA

Vyriausybė gegužę įpareigojo energetikos ministrą Jaroslavą Neverovičių iki liepos tartis su regioniniais partneriais – latviais ir estais bei Japonijos korporacija „Hitachi“, ar naujomis sąlygomis jiems yra priimtinas VAE projektas. Jei būtų nutarta jį kartu tęsti, iki spalio 1 dienos būtų apsispręsta dėl bendros projekto įgyvendinimo bendrovės įkūrimo.

Premjero sudaryta darbo grupė šių metų pavasarį padarė išvadą, kad atominės elektrinės statyba Lietuvai yra per brangi, o jos gaminamos elektros kaina gali būti nekonkurencinga. Po to valdžia pareiškė, jog projektas būtų tęsiamas tik pagerinus sąlygas, dėl kurių būtų deramasi su Latvijos ir Estijos energetikos įmonėmis bei strategine investuotoja „Hitachi“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų