• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujausia gegužės mėnesį atlikta „Vilmorus“ apklausa, kurią užsakė tinklaraštininkas Rytis Zaloga, parodė, kad daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų (56,2 proc.) pritaria Stambulo konvencijos ratifikavimui. Tiesa, klausimo formuluotėje nebuvo Stambulo konvencijos pavadinimo, buvo sužaista formuluote – tinklaraštininkas panaudojo originalų, o ne visuomenėje geriau žinomą konvencijos pavadinimą.

Naujausia gegužės mėnesį atlikta „Vilmorus“ apklausa, kurią užsakė tinklaraštininkas Rytis Zaloga, parodė, kad daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų (56,2 proc.) pritaria Stambulo konvencijos ratifikavimui. Tiesa, klausimo formuluotėje nebuvo Stambulo konvencijos pavadinimo, buvo sužaista formuluote – tinklaraštininkas panaudojo originalų, o ne visuomenėje geriau žinomą konvencijos pavadinimą.

REKLAMA

Balandį prezidentūra visuomenei per nuomonės ir rinkos tyrimų centrą „Vilmorus“ uždavė klausimą „Ar pritariate, kad Lietuva turi ratifikuoti Stambulo konvenciją?“ 

Dauguma respondentų – o jų iš miestų ir kaimų buvo 1001 – konvencijos nepalaikė. 22,1 proc. apklaustųjų sakė jai pritariantys ar greičiau pritariantys, 48,8 proc. – nepritarė arba greičiau nepritarė, o 29,2 proc. neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Tinklaraštininkas R. Zaloga kartu su savo sekėjais per tą patį tyrimų centrą gegužę visuomenei uždavė klausimą: „Ar pritariate, kad Lietuva turėtų ratifikuoti Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevencijos ir kovos su juo?“.

REKLAMA
REKLAMA

Tinklaraštininkas panaudojo originalų, o ne visuomenėje geriau žinomą konvencijos pavadinimą. Ir tai davė vaisių – apklausos rezultatai, nors klausė apie tą patį dokumentą, kardinaliai skiriasi.

REKLAMA

Pastaruoju atveju konvenciją palaikė ar greičiau palaikė 56,2 proc. respondentų, nepalaikė ar greičiau nepalaikė – 26,4 proc., neturėjo nuomonės 17,4 proc.

Šios apklausos rezultatais pirmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino aktualiais visuomenei klausimais pasisakantis tinklaraštininkas R. Zaloga.

„Lietuvos valstybę – savo valia ir išmintimi – šimtmečius kūrė mūsų tauta. Todėl jos balsą privalome girdėti. Nereikia bijoti žmonių, net jeigu jie yra pikti ir pavargę.

REKLAMA
REKLAMA

Kas jau ties čia pametėte dėmesį, tai taip, 56,2 proc. vyresnių nei 18 metų Lietuvos gyventojų 2021 metų gegužės mėnesį pasakė taip/greičiau taip Stambulo konvencijai, kai klausimas buvo užduotas naudojant tikrąjį jos pavadinimą“, – teigia R. Zaloga.

Visą apklausą galite rasti čia.

„Pastarosiomis dienomis girdėjau sakant, kad klausti žmonių nuomonės yra blogai. Neva ne taip supras, arba iš viso nesupras klausimo. Aš galvoju kitaip. Mūsų žmonės nusipelno būti išgirsti ne tik kartą per 4 metus. Mes privalome girdėti jų nuomonę esminiais visuomenės gyvenimo klausimais, nes be to neįmanomi sprendimai demokratinėje valstybėje“, – priduria jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, niekas nesiginčija, kad klausimas tikrai esminis, išgirskime visuomenės nuomonę.

„Prisipažinsiu, šeimų labui mes vis dar padarėme per mažai. Taip, turime vaiko pinigus, vienkartines išmokas, plačiau atveriame švietimo galimybes nepasiturinčių šeimų vaikams. Tačiau jaunos šeimos susiduria su milžiniškomis problemomis derindamos darbą ir vaikų auklėjimą, ypač dabar, kai pandemija baigia išgręžti mūsų kantrybę ir jėgas“, – skelbia R. Zaloga.

REKLAMA

„Politikai manipuliuoja tamsa ir neskaitymu, dar ir dirbtinai priešindami visuomenę“

Pasak jo, politikai naudojasi tamsa ir priešina visuomenę.

„Politikai manipuliuoja tamsa ir neskaitymu, dar ir dirbtinai priešindami visuomenę, tam nesibodėdami naudoti ir manipuliatyviai suformuluotų klausimų visuomenės nuomonės apklausose.

O dabar – rimtai. Valstybė esame mes visi, įskaitant žmones kurie mums patinka, ir žmones, kurie mums nelabai. Ir visi esame laisvi elgtis taip, kaip mums atrodo teisinga, pakeliui padarant vieną kitą gerą darbą. Arba kokį trololo.

REKLAMA

Todėl tiesiog priminsiu, kad balandžio mėnesį, Prezidentūra su prezidentu priešakyje vietoj lyderystės pasirinko kitą, mano kuklia nuomone labai stipriai ne kokį, veikimo būdą ir, šachmatų terminais kalbant, padariusi eilinį ėjimą grikio pasiklausė ar reikėtų mums ratifikuoti Stambulo konvenciją?

Nes gi tauta žino geriau, darykime kaip nori tauta“, – teigia R. Zaloga.

Jis priminė ir prezidentūros atliktos apklausos rezultatus dėl Stambulo konvencijos. Tuomet 22,1 proc. atsakė „Taip / Greičiau taip“. 48,8 proc. atsakė „Ne / Greičiau ne“, o 29,2 proc. neturėjo nuomonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Uždarome klausimą, Lietuva dar nepasiruošusi – kas kam neaišku? Bet kas galėjo pagalvoti, kad žmonės turi nuomonę apie dokumentus, kurių nėra skaitę? Aš.

Kas galėjo pagalvoti, kad sociologijoje taip svarbu korektiškai suformuluoti klausimą? Turbūt bet kas studijavęs socialinius mokslus ir dar Paulius Ambrazevičius, kuris irgi tuos mokslus studijavo.

Nors mano intencija buvo trololo ir aš to neslėpiau nuo pat pradžių, iš karto pažymiu visiems norintiems sudalyvauti – atmetu visus kaltinimus manipuliacija, „Stambulo“ konvencijos nuslėpimu ir panašiomis nesąmonėmis – mano subjektyvia nuomone, šitie kaltinimai turėtų būti adresuoti Prezidentūrai“, – teigia R. Zaloga.

REKLAMA

„Mes tik antrą kartą patys susimetėme (pirmai apklausai irgi metėmės mes, tik klausimo mums nedavė formuluoti, nes prezidentui labai labai labai reikėjo neigiamo atsakymo šiuo klausimu) ir pasitikrinome.

Taigi išsiaiškinome du puikius dalykus – žmonėms nebūtina susipažinti su dokumentais, kad jie apie juos turėtų nuomonę ir tai, kad Didžiojo šeimų maršo dėka (ačiū Artūrui Orlauskui, pagarba!) žmonės, tauta, dauguma, (you name it) aiškiai pasakė gana ir nori ratifikuoti Stambulo konvenciją – gi skaičiai taip rodo, va, turime visuomenės nuomonės apklausą, darytą kaip tik Didžiojo šeimų maršo savaitę ir jos rezultatus, o mes juk visi žinome, kad dažnai žmonėms užtenka supratimo ir jo dažnai yra netgi gerokai daugiau negu pas kai kuriuos politikus. Juk taip, prezidente?

Linkiu politikams skanių manipuliacijų vardan sekančios kadencijos ir geros dienos. Ir labai laukiu klausimo grąžinimo į Seimo darbotvarkę – apklausos rodo, kad tauta yra pasiruošusi“, – rašo R. Zaloga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų