• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiais laikais itin populiarios pieno produktų alternatyvos, tokios kaip sojų ir migdolų pienas. Pasak naujausių tyrimų, būtent sojų ir migdolų pienas gali kenkti žmogaus sveikatai.

11

Šiais laikais itin populiarios pieno produktų alternatyvos, tokios kaip sojų ir migdolų pienas. Pasak naujausių tyrimų, būtent sojų ir migdolų pienas gali kenkti žmogaus sveikatai.

REKLAMA

Vis daugiau žmonių, sekdami naujausias mitybos madas, vietoje įprasto pieno ir jo produktų renkasi jo pakaitalus. Tačiau Surrey universiteto mokslininkai įspėja, kad šiose alternatyvose nėra pakankamai mūsų organizmams reikalingo mineralo - jodo.

Žmogus šio gyvybiškai svarbaus mineralo daugiausia, net 40% visos dienos normos, gauna su karvės pienu, tad šį gėrimą pakeitus iš augalų pagamintais produktais, galima stipriai pakenkti sveikatai.

Beveik 70 % Britanijoje gyvenančioms paauglėms mergaitėms trūksta jodo, o gydytojams nerimą kelia tai, jog jo nepakankamai gauna ir nėščios moterys.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmuosiuose tokiuose Britanijoje atliktuose tyrimuose mokslininkai nagrinėjo jodo kiekį net 47 pieno alternatyvos produktuose, tarp kurių ir sojų, migdolų, kokosų, avižų, ryžių, lazdyno riešutų ir kanapių pienas. Juose aptikta tik 2% viso karvės piene randamo jodo.

REKLAMA

Šis mineralas žmogui yra itin svarbus ir reikalingas, nes tik jis padeda gaminti skydliaukės hormonus, padedančius išsaugoti ląsteles ir palaikyti normalią medžiagų apykaitą.

Jodas taip pat svarbus kūdikio smegenų vystymuisi, ypač kol vaisius vis dar mamos pilvelyje.

Surrey universiteto mitybos ekspertė ir profesorė Margaret Rayman sakė: „Dauguma žmonių nesupranta, koks reikalingas yra šis mineralas, todėl labai svarbu, kad pieno pakaitalus vartojantys asmenys suprastų, jog pakeisdami savo mitybą jie netenka bene pagrindinio jodo šaltinio – karvės pieno. Tai ypač svarbu suvokti nėščioms moterims.“

REKLAMA
REKLAMA

Dietų specialistė ir viešos sveikatos bei mitybos dėstytoja Dr. Sarah Bath pridūrė: „Jei vartotojai nusprendžia nevartoti pieno ir kitų jo produktų, jodo jie turi gauti iš kitų mitybos piramidėje esančių produktų.“

Tokių „švarių“ mitybos planų besilaikantys asmenys dažniausiai vengia vartoti bet kokį apdirbtą maistą ir valgo kuo daugiau žalių ir šviežių maisto produktų. Britanijoje veikianti Nacionalinė osteoporozės draugija perspėjo apie tokios mitybos žalą ir pridūrė, kad šios šiuo metu itin populiarios dietos laikosi ir pieno produktus iš savo mitybos raciono pašalino bene penktadalis visų jaunų žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų