Taivano politikoje dešimtmečius dominuoja dvi partijos – valdančioji Demokratinė pažangos partija (DPP) ir propekiniška KMT.
DPP kandidatas Lai Ching-te praėjusį mėnesį per rinkimus tapo salos prezidentu, bet nei DPP, nei KMT negalėjo užsitikrinti daugumos 113 vietų parlamente.
Taivano liaudies partijos (TPP) kandidatas į prezidentus Ko Wen-je liko paskutinis, bet partija laimėjo aštuonias vietas naujos sudėties parlamente ir nuo jos dabar priklauso jėgų pasiskirstymas.
Han Kuo-yu ketvirtadienį per antrą balsavimą pirmininku buvo išrinktas 54 balsais, o jo varžovas iš DPP You Si-kunas gavo 51 balsą.
KMT deputatai kėlė nykščius į viršų, Han Kuo-yu atsiimant savo išrinkimo pirmininku pažymėjimą.
Per pirmą balsavimą nė vienas iš trijų kandidatų negavo daugumos. TPP kandidatei Huang Shan-shan nepatekus į antą ratą, aštuoni šios partijos deputatai susilaikė.
Tai politinis sugrįžimas Han Kuo-yu, kuris 2020-aisiais pralaimėjo rinkimus tuometinei prezidentei Tsai Ing-wen ir po kelių mėnesių buvo priverstas palikti pietinio Gaosiongo mero postą.
Han Kuo-yu per 2020 metų rinkimų kovą pasisakydavo už glaudesnius ryšius su Kinija, o Tsai Ing-wen žadėjo ginti Taivano suverenumą nuo grėsmių iš Pekino.
Kinija savarankišką salą laiko savo teritorijos dalimi ir žada ją vieną dieną susigrąžinti, o Tsai Ing-wen atėjus į valdžią didino spaudimą Taibėjui.
Han Kuo-yu 2018-aisiais laimėjo Gaosiongo mero rinkimus, bet dėl nesėkmingos prezidentinės kampanijos parama jam šiame mieste išblėso.
Han Kuo-yu 2020-aisiais tapo pirmuoju meru, balsavimu pašalintu iš posto. Tai įvyko Gaosiongo gyventojams pajutus, kad jų nepaisoma, ir neišsipildžius Han Kuo-yu pažadams, kad piliečiai taps „baisiai turtingi“.