„Ačiū visiems už palaikymą ir atsiprašau, kad šiandien esu dėmesio centre.
Mes visi tikimės kuo skaidresnio ir aiškiai reglamentuoto savivaldybių tarybų narių veiklos apmokėjimo. Manau, kad ir Andriaus Tapino veiksmai pasitarnaus šiam tikslui.
Turbūt natūralu, kad žmonėms visada atrodys, jog politikams skiriama per daug pinigų. Ir suprantama, kad šita tema talpina savyje daug emocinio krūvio.
Prieš ketverius metus rinkti Kauno miesto savivaldybės Tarybos nariai susilaukė A. Tapino dėmesio, mano pavardė tarp kitų tarybos narių taip pat paminėta. Taip jau atsitiko, kad šiandien turiu kalbėti už visą Kauno miesto savivaldybę.
Atsiskaitydama už tarybos nario veiklos išlaidas aš veikiau pagal galiojančią tvarką, kokia galioja savivaldybėje. Teikiau tokią informaciją, kokią privalėjau teikti. Savivaldybė turi savo kontrolės mechanizmus. Ją tikrina įvairios institucijos, tikrina ir savivaldybės išlaidas. Klausimų nuo 2011 metų niekam nekilo.
Savivaldybės Tarybos nariams kartą per ketvirtį nurodyta užpildyti išlaidų ataskaitą. Abejoju, ar kas nors iš Tarybos narių tų ataskaitos lapų kopijas pas save kaupdavo. Aš, jei per protingą laiką nesulaukdavau pastabų dėl ataskaitos, laikydavau, kad klausimas išspręstas.
Visos ataskaitos yra savo laiku atiduotos savivaldybei. Prieš ketverius metus, kadencijos pradžioj Tarybos naujokai patys bandydavome nunešti čekius, bet jų nereikėjo. Todėl jų ir nekaupėme. Tarybos narių buvo prašoma tik pateikti popierinę ataskaitą. Matyt, buhalterija turi savo tvarką, jeigu jiems reikia tik fizinių kopijų. Bet buhalteriai, neabejoju, niekam neišduoda nė cento, jei kažkas padaryta ne pagal tvarką.
Žinau, kad tarp kitų Kauno miesto savivaldybės tarybos narių jau yra iniciatyvos tvarką gerinti. Reglamentas netobulas, tikiuosi, kad rasis valios jį patobulinti. Prisidėsiu prie tvarkos tobulinimo nacionaliniu lygiu, palaikysiu kolegų Seime iniciatyvas. Gaila, antradienį aiškesnei, skaidresnei tvarkai, kuri buvo siūloma, Seime pritarė tik TS-LKD nariai.
Taip pat paminėsiu, kad ten, kur yra tvarka aiški, kaip naudojamos Seimo narės arba ministrės reprezentacijai skirtos lėšos, nėra jokių problemų. Mano išlaidos yra vienos mažiausių tarp visų Seimo narių ir ministrų.
Dėl susiklosčiusios situacijos, nei ūpo dirbti, nei komunikuoti su visais interesantais nepraradau. Į Jūsų komentarus ir klausimus atsakysiu, kai tik turėsiu tam adekvataus laiko.
Dar kartą Ačiū visiems už parodytą palaikymą“, – komentavo ministrė.
Ketvirtadienį visuomenininkas Andrius Tapinas pranešė, kad prieš tapdama švietimo ministre ir dirbdama Kauno miesto savivaldybėje, J. Šiugždinienė 2019-2020 metais Kauno taryboje paėmė 13,8 tūkst. eurų išmoką.
Dar prieš paskelbiant konkretaus politiko pavardę, premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad Vyriausybės narys turės atsistatydinti, jei visuomenininko, „Laisvės TV“ įkūrėjo paskelbta informacija yra tiesa.
Viešojoje erdvėje pastaruoju metu nuskambėjo keli atvejai dėl galimo savivaldybių tarybų narių manipuliavimo išmokomis už darbą, susijusį su savivaldybės tarybos nario veikla.
Teisėsauga šiuo metu jau aiškinasi aplinkybes dėl kelių savivaldybių tarybų narių išmokų. Tarp jų – Pagėgių, Šilutės, Neringos, Šiaulių, Mažeikių, Kauno miesto bei rajono savivaldybės.
Atliekant tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo Kauno miesto ir rajono savivaldybėse, vertinant tarybos narių išlaidas, prokuratūra ketvirtadienį pranešė, kad šio tyrimo metu bus tiriamas ir J. Šiugždinienės gautų lėšų panaudojimas.
„Siekiant patvirtinti arba paneigti viešojoje erdvėje paskelbtas aplinkybes bei užtikrinant tyrimo visapusiškumą, Kauno apygardos prokuratūra kreipėsi į atsakingas institucijas dėl papildomos informacijos pateikimo“, – nurodoma pranešime.
Pagal Vietos savivaldos įstatymą, savivaldybių tarybų nariai atlyginimo negauna, tačiau jiems atlyginama už darbo laiką, kai jie eina savivaldybės tarybos nario pareigas.
Taip pat savivaldybės tarybos nariui gali būti skiriama išmoka apmokėti su veikla susijusioms kanceliarinėms, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto, biuro patalpų nuomos ir kitoms išlaidoms Ji gali būti skiriama kas mėnesį ir už ją turi būti atsiskaitoma ne rečiau kaip vieną kartą per tris mėnesius.
Kiekviena savivaldybė atskirai patvirtina reglamentą, kuriame numato tokios išmokos dydį, atsiskaitymo tvarką ir tinkamomis pripažintinų išlaidų baigtinį sąrašą.