Teismui prireikė 15 valandų, kad nuspręstų, jog 58 metų amžiaus Mohammadas Shafia, jo 42 metų žmona Tooba Yahya ir 21-erių jų sūnus Hamedas yra kalti dėl keturių žmogžudysčių. Kūnai buvo aptikti 2009 metų birželį. Jie buvo palikti automobilyje Kingstone, Ontarijo valstijoje – vietoje, kur visa šeima apsistojo nakčiai po kelionės prie Niagaros krioklių. Merginos buvo nužudytos dėl to, kad užtraukė šeimai gėdą – netinkamai rengėsi, eidavo į pasimatymus ir socializavosi internete.
Mohammadas Shafia (nuotr. SCANPIX)
Hamedas Mohammed Shafia (nuotr. SCANPIX)
Neigė kaltę
Paskelbus verdiktą, visi trys nuteistieji dar kartą pareiškė, kad yra nekalti dėl 19-metės Zainab, 17-metės Sahar, 13-metės Geeti ir 52 metų amžiaus Mohammado pirmosios žmonos Rona'os Amir Mohammad nužudymo. Pats vyras teigė: „Mes nesame nusikaltėliai, mes nesame žmogžudžiai, mes neįvykdėme žmogžudystės, ir tai yra neteisinga“. Taip pat kalbėjo ir Mohammado žmona Tooba: „Aš ne žudikė, aš esu motina“.
Tačiau teisėjo Roberto Marangerio šie pareiškimai nesugraudino. Visi įrodymai aiškiai sako, kad buvo įvykdyta suplanuota tyčinė keturių šeimos narių žmogžudystė. „Sunku būtų įsivaizduoti niekingesnį, šlykštesnį nusikaltimą... Tariama šių žiaurių žmogžudysčių priežastis yra ta, kad aukos neva įžeidė jų iškreiptą garbės supratimą... to negali būti jokioje civilizuotoje visuomenėje“, – teigė teisėjas.
Tooba Mohammad Yahya (nuotr. SCANPIX)
Nuteistųjų advokatai teigė, kad automobilis su aukomis atsitiktinai nuriedėjo į vandenį. Apie tai kalbėjo ir patys teisiamieji. Tačiau paaiškėjo, kad aukos net nebandė išsilaisvinti iš į vandenį riedančio automobilio. Žudikai siekė paslėpti savo nusikaltimą ir įvardijo incidentą kaip nelaimingą atsitikimą.
Automobilis po nusikaltimo (nuotr. SCANPIX)
Rona Amir Mohammad (nuotr. SCANPIX)
Sahar su savo vaikinu (nuotr. SCANPIX)
Kultūrinės integracijos problemos
Ši šeima paliko Afganistaną 1992 metais ir gyveno Pakistane, Australijoje ir Dubajuje, kol galutinai apsistojo Kanadoje 2007-aisiais. Shafia, turtingas verslininkas, vedė Yahyą, nes pirmoji jo žmona negalėjo turėti vaikų. Poligaminėje šeimoje kildavo barniai dėl pirmosios ir antrosios žmonos statuso.
Vyriausiai iš šeimos dukrų, 19 metų Zainab, buvo uždrausta eiti į mokyklą, nes ten mergina susitikinėjo su Kanados pakistaniečiu vaikinu. Zainab buvo nuolatos bauginama savo tėčio. Nepaisant to, Zainab ištekėjo už savo vaikino, tokiu būdu užsitraukdama milžinišką tėvo nemalonę.
Pirmoji Mohammado žmona užstodavo Zainab ir kitas mergaites, kurios naudodavosi internetu ir susirašinėdavo su vaikinais. Dėl to Rona nuolatos būdavo mušama ir engiama. Dėl šios priežasties ji taip pat buvo įtraukta į žmogžudystės dėl garbės sąrašą.
Ši byla susilaukė didelio dėmesio ir iškėlė klausimus dėl imigracijos ir kultūrinės integracijos Kanadoje, į kurią kasmet atvyksta apie 250 tūkstančių žmonių. Diskutuojama, kaip reikėtų spręsti kultūrinių skirtumų klausimą.