Lapkričio 25 d. Mykolo Romerio universitete prasidės Nacionalinė Lietuvos sociologų konferencija „Proveržio beieškant“.
Tai jau trečioji metinė Nacionalinė Lietuvos sociologų organizuojama konferencija. Šiais metais Universitete rengiamoje Konferencijoje bus svarstomos Lietuvos visuomenės ir sociologijos raidos trajektorijos. Konferencijos rengėjai kartu su jos dalyviais tikisi rasti atsakymus į tokius klausimus: „Kas visuomenėje ir ją reflektuojančioje sociologijoje gali būti suprasta kaip proveržis? Ar šiuolaikinėje visuomenėje galime rasti jungiamuosius orientyrus, kreipiančius ir konsoliduojančius mintį bei veiksmą? Jei šis vardiklis įmanomas, kiek toli nuo jo dabartinė Lietuvos visuomenės būklė?“.
Konferencijos „Proveržio beieškant“ plenariniuose posėdžiuose bus aptartos aktualios šiuolaikinės Lietuvos visuomenės ir sociologijos raidos problemos, teminėse sekcijose bus skaitomi pranešimai, skirti sociologijos teorijos ir metodologijos klausimams pristatyti, naujausi sociologiniai tyrimai – politikos, šeimos, organizacijų, darbo ir profesijų, religijos ir kt. temomis.
Šiame tradiciniame šalies sociologų forume dalyvaus Lietuvos universitetų dėstytojai, doktorantai ir studentai, mokslinių tyrimų institutų tyrėjai, sociologai praktikai ir kitų suinteresuotų institucijų atstovai. Renginio tikslas – plėtoti nacionalinį akademinį diskursą tarp sociologų-teoretikų ir sociologų-praktikų, tarp sociologijos ir kitų socialinių mokslų atstovų bei stiprinti nacionalinės sociologų bendruomenės tradicijas.
Mykolo Romerio universitetas šiai konferencijai pasirinktas ne atsitiktinai. Čia jau ne vienerius metus kryptingai dirbama vienoje iš esminių socialinio mokslo – sociologijos – sričių.
MRU Socialinės politikos katedra vykdo kelias tarptautines sociologijos krypties magistrantūros studijų programas. Nuo 2006 m. lietuvių ir anglų kalbomis studentams siūloma „Gerovės sociologija“, kurią renkasi studentai iš Lietuvos, JAV, Nigerijos ir kitų šalių.
Kita jungtinė tarptautinė studijų programa „Lyginamoji socialinė politika ir gerovė“ yra parengta ir dėstoma nuo 2008 m. kartu su užsienio partneriais – Tamperes universitetu (Suomija) ir Linco Johano Keplerio universitetu (Austrija). Programa dėstoma anglų kalba, joje – studentai iš Lietuvos, Austrijos, Suomijos, UK, JAV, Čekijos, Estijos, Graikijos, Rusijos ir kitų valstybių. Beje, šią programą baigusiems magistrams įteikiam trijų universitetų rektorių pasirašyti diplomai.
Šiuo metu Universitete baigiama rengti bakalauro studijų sociologijos programa.
MRU sociologai taip pat aktyviai atlieka mokslinius šeimos, lyčių, politikos, sociologijos, demografinio visuomenės senėjimo, gyvenimo kokybės, gyventojų migracijos ir užimtumo bei kt. tyrimus. Dalyvvo vykdant daugelį nacionalinių ir tarptautinių mokslo projektų. Šiuo metu MRU Socialinės politikos katedros sociologės (V. Kanopienė, S. Mikulionienė ir V. Česnuitytė) įgyvendina ketverių metų trukmės projektą „Šeimos modelių trajektorijos ir socialiniai tinklai: tarpgeneracinė perspektyva“.
MRU sociologės (S. Mikulionienė, V .Kanopienė ir kt.) yra Europos sociologų asociacijos (ESA) narės. V.Česnuitytė yra šios asociacijos 13-to tyrimų tinklo „Šeimos sociologija“ valdybos narė. Šios mokslininkės – Lietuvos valstybinio mokslo ir studijų fondo ekspertės, Europs gyventojų tyrimų asociacijos (EAPS) ir Tarptautinės Sociologų asociacijos narės.