• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Europos vienodo darbo užmokesčio diena primena mums, kiek dienų ir valandų nuo sausio 1 d. moterys išdirbo „už dyką“. Vienodo užmokesčio už vienodą darbą principas į ES sutartis įtrauktas 1957 m. Pats laikas jį visapusiškai įgyvendinti,“ – kalbėjo Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja ir už teisingumą atsakinga Komisijos narė Viviane Reding.

REKLAMA
REKLAMA

Iš naujausių duomenų matyti, kad 2010 m. Europos Sąjungoje moterų ir vyrų darbo užmokestis vidutiniškai skyrėsi 16,4 proc.. Pastaraisiais metais šis skirtumas kiek sumažėjo – anksčiau jis siekė 17 proc. ar net daugiau. Darbo užmokesčio skirtumas svyruoja nuo maždaug 2 proc. Lenkijoje iki daugiau nei 27 proc. Estijoje.

Vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumas – visos ekonomikos masto moterų ir vyrų darbo užmokesčio už valandą neatskaičius mokesčių vidutinis skirtumas – išlieka didelis, be to, skirtingose šalyse ir sektoriuose šis rodiklis labai skiriasi. Jis atspindi profesinio ir asmeninio gyvenimo suderinimo problemą: daug moterų ima vaiko priežiūros atostogas ir dirba ne visą darbo dieną. Nežiūrint bendrų gana teigiamų tendencijų, kai kuriose valstybėse narėse, kaip antai Bulgarijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Vengrijoje, Portugalijoje ir Rumunijoje, darbo užmokesčio skirtumas didėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų