• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai vaikai auga, jie svajoja apie daugybę profesijų – vieni nori būti aktoriais, dainininkais ar virėjais, o kai kurie morgo darbuotojais. Alexandria Bowser sako, kad nuo 11 metų norėjo dirbti morge ir atskleidė, kaip šiandien atrodo jos darbas.

Kai vaikai auga, jie svajoja apie daugybę profesijų – vieni nori būti aktoriais, dainininkais ar virėjais, o kai kurie morgo darbuotojais. Alexandria Bowser sako, kad nuo 11 metų norėjo dirbti morge ir atskleidė, kaip šiandien atrodo jos darbas.

REKLAMA

Tai tiesa, Alexandria nuo 11 metų svajojo dirbti morge ir pagarba jai už tai, nes darbas morge gali būti nepaprastai sunkus.

„Tą dieną prisimenu labai ryškiai – man buvo 11 metų ir mama paklausė, ar noriu žiūrėti dokumentinį filmą per televiziją. Tai buvo pirmasis tiesioginis skrodimas, parodytas per televiziją.

Mane labai sužavėjo visi procesai ir tuomet supratau, kad noriu pati tai daryti užaugusi. Mano mama negalėjo tuo patikėti“, – pasakojo Alexandria.

Atskleidė, kas labiausiai įstringa atmintyje

Jei nežinote, kokiu tikslu atliekamas skrodimas, tai iš esmės atskleidžia du dalykus – kaip žmogus mirė ir tai, ar yra įtarimų, kad prie mirties galėjo prisidėti kitas asmuo, rašo mirror.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Paprastai tai atlieka anatominės patologijos technologas ir patologas, kurie nustato tapatybę, mirties aplinkybes bei atlieka išorinę paciento apžiūrą – užfiksuoja sužalojimus, randus ir kt.

REKLAMA

Alexandria pasakojo: „Kai viską pašalina, patologas turi atlikti skrodimą, ištirti visus organus ir nustatyti mirties priežastį. Tada visi organai sudedami atgal į paciento vidų, kūnas yra kruopščiai rekonstruojamas ir nuprausiamas, tada jį nuprausiu, aprengiu švariais drabužiais ir vėl įdedu į šaldytuvą.“

Visas procesas užtrunka maždaug valandą, tačiau dažniausiai tai priklauso nuo bylos sudėtingumo. Tačiau darbas nėra lengvas. Alexandria prisimena kai kurias sunkias akimirkas.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra keletas atvejų, susijusių su pacientais ir jų šeimomis, kurie amžinai liks mano atmintyje, – sakė ji. – Kartais tai būna labai specifinė trauminė mirtis arba šeima, su kuria užsimezga ryšys, kai bandai juos paguosti.“

Ji tęsė: „Aš manau, kad savižudybių atvejai yra patys sukiausi, nes niekada neįsivaizduoji, ką tas žmogus turėjo išgyventi, kad galiausiai nusprendė užbaigti savo gyvenimą. Neviltis liūdina.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naudoja įprastus virtuvės įrankius

Kalbant ne apie tokius rimtus dalykus, Alexandria atskleidė, kad atliekant skrodimą naudojami kiekvienoje virtuvėje randami įrankiai.

„Naudojame samčius, ąsočius, kempines, peilius ir žirkles, tačiau turime ir specializuotos įrangos, pavyzdžiui, žirkles kirpti šonkauliams, pjūklus ir siuvimo adatas bei siūlus. Naudojama iš tikrųjų mažai kuo pasikeitė bėgant metams“, – pasakojo morgo darbuotoja.

REKLAMA

Vis dėlto, nėra lengva gauti tokį darbą. Šioje srityje tikrai reikia išsiskirti iš minios. Kalbėdama apie darbo ieškojimo patirtį, mergina sakė:

„Čia nereikia diplomo, o tai akivaizdžiai reiškia, kad konkurencija yra nepaprastai didelė. 10 mėnesių savanoriavau morge, dirbau laidotuvių vedėja, kitame morge atlikau atsitiktinius darbus ir tuomet dar net nebuvau gavusi praktikantės vietos.“

Keista, bet morge ne viskas yra taip niūru, kaip įsivaizduojate. Net ir tuomet, kai prieš akis guli lavonas, bendra atmosfera morge gali būti „labai teigiama“.

„Dirbdama visada pacientui skiriu visą dėmesį, tačiau neneigsiu, kad mėgstame juoktis ir ateiti į darbą su gera nuotaika. Galų gale, kai kasdien susiduri su mirtimi, tai greitai gali paveikti neigiamai, jei retkarčiais nuo visko neatsiribosi“, – sako ji.n

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų