• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tuo metu, kai Šiauliuose buvo kuriami planai uždaryti kai kurias mokyklas ir dėl lėšų trūkumo karpyti etatus, miesto valdžia pinigus taškė prabangiems pirkiniams. Visai neseniai paaiškėjo, kad užuot parėmusi per gaisrus ar kitas nelaimes nukentėjusius žmones, iš Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo fondo nepašykštėta pinigų jachtai pirkti. Reikėtų suprasti, kad per krizę miestui tiesiog mirtinai prisireikė dar vienos jachtos, kuri turbūt labai pagerino vargstančių miestiečių gyvenimą.

REKLAMA
REKLAMA

Jachtą vadino valtimi

Nors sporto mokykla „Atžalynas„ 2009-aisiais, siaučiant ekonomikos krizei, turėjo ne vieną jachtą, iš Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo fondo už 20 tūkstančių litų nupirkta jachta ,,Lazer-Radial“. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius jachtą vadina reikalingu pirkiniu. Tik nepatikslino, kam tas pirkinys labiausiai reikalingas: tūkstančiams vargstančių šiauliečių ar sporto mokyklos „Atžalynas", kuriai buvo nupirkta jachta, vadovams.

REKLAMA

Kalbantis su dabartiniu sporto mokyklos „Atžalynas" direktoriumi Stanislovu Monkumi, susidarė įspūdis, kad vadovas informaciją apie šią jachtą mėgina nuslėpti nuo visuomenės. Iš direktoriaus pasisakymų buvo galima suprasti, kad jachtą jis laiko smulkiu pirkiniu, nors šalies politikai jachtas vadina prabangos preke ir siūlo apmokestinti prabangos mokesčiu.

REKLAMA
REKLAMA

„Ten visai ne jachta. Pavadinimas – jachta. Iš tikrųjų - tai burinė valtis. (Ši „valtis„ mokesčių mokėtojams kainavo 20 tūkstančių litų, tai gal sporto mokykla gerokai permokėjo? - autorės pastaba.) Niekas ja žmonių neplukdo. Ten treneriui iš paskos plaukioti skirta priemonė. Čia kažkoks išpūstas didelis balionas. Ir kas tą didelį balioną pučia, aš neįsivaizduoju. Čia ne pramoginė jachta yra“, - žurnalistę įtikinėjo S. Monkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai jo paprašėme parodyti šią, jo paties žodžiais vadinamą „visai ne jachtą", vadovas pradėjo elgtis keistai. Įstaigos direktorius žurnalistei telefonu puolė pasakoti, kad jis bus labai užimtas artimiausiomis dienomis.

„Susirinkimai, laidotuvės...„ - savo „darbus“ vardijo S. Monkus. Palikęs savo mobiliojo telefono numerį ir pažadėjęs rasti laiko susitarti dėl jachtos apžiūrėjimo, įstaigos direktorius mestelėjo, jog jachta dabar yra saugoma Rėkyvoje, iškelta ant kranto.

REKLAMA

Jachtos išvežtos į kaimą

Kitądien žurnalistei teko tik veltui maigyti telefono mygtukus renkant mokyklos direktoriaus mobiliojo ryšio telefono numerį. S. Monkus tapo pasiekiamas tik po to, kai „Šiaulių naujienų„ redaktorius parašė jam laišką, kuriame priminė, kas gresia „valdiškų“ įstaigų vadovams už atsisakymą informuoti visuomenę. Netrukus paaiškėjo, jog jachta saugoma visai ne Rėkyvoje.

REKLAMA

„Ši jachta yra naudojama sporto mokyklos ,,Atžalynas„ buriavimo sporto šakos meistriškumo ugdymo ir meistriškumo tobulinimo mokomųjų grupių sportininkų treniruočių ir varžybų procesui. Sportinė jachta LAZER-RADIAL žiemos sezono metu, pagal pasaugos sutartį, yra laikoma UAB DSF įmonės sandėlyje Giedrių kaime“, - rašo S. Monkus ir priduria, jog už jachtos saugojimą nemoka nė cento. Iš jo atsiųstos paslaugos sutarties su privačia įmone paaiškėjo, jog šioji neatlygintinai saugo ne tik 20 tūkstančių litų kainavusią jachtą, bet ir dar penkias jachtas „Optimist", iš kurių kiekviena įkainota po 25 tūkstančius litų – iš viso 140 tūkstančių litų vertės turtą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, jog per trejus metus jachtomis buvo ne kartą buriuota, sutartyje iki dabar liko nurodyta, jog jachtos nenaudotos.

Sieja bendras klubas

„Neturėjo kur pasistatyti. Sudegė elingai. Ar man gaila, jei kažkas pas mane stovės", - apie savo geraširdiškumą kalbėjo neatlygintinai jachtas saugantis privačios bendrovės direktorius Dainius Fedotovas.

REKLAMA

„Kam čia būtų įdomu tas jachtas vogti? Niekur jų nepanaudosi daugiau. Tiktai buriuoti su jomis galima. Jeigu ir taip nutiks, tuoj atpažins, kieno tai jachta", - vagysčių tikino nesibaiminantis privačios įmonės atstovas.

D. Fedotovas teigė, jog patalpos, kuriose saugomos jachtos, yra draustos, tačiau išsamiau nepaaiškino, ar apdraustos yra pačios jachtos.

REKLAMA

Kiek pasidomėjus, internetinėje erdvėje nesunku aptikti informaciją, jog D. Fedotovą su „Atžalyno„ sporto mokykla gali sieti ne tik veltui saugomos jachtos. D. Fedotovas – Šiaulių miesto buriuotojų klubo valdybos pirmininkas. To paties klubo viceprezidentė - „Atžalyno“ sporto mokyklos trenerė Irina Žičkuvienė. Kas galėtų paneigti, ar privatus klubas naudojasi tik savo narių jachtomis ir neplaukioja sporto mokyklos jachtomis? O gal reikėtų manyti, jog sporto mokyklos vadovas turi labai gražias akis, todėl ir sulaukia įvairių nemokamų paslaugų?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Brangus turtas nebuvo draustas

Paaiškėjo ir tai, jog nei Šiaulių valdžia, nei sporto mokyklos „Atžalynas" vadovai nepersistengė rūpindamiesi jau turimų jachtų saugumu. Jeigu jachtos būtų buvusios apdraustos, už buriavimo technikos inventorių, kuris supleškėjo 2009-ųjų rugpjūtį kilus gaisrui, būtų atlyginusi draudimo bendrovė.

Savivaldybės administracijos direktorius V. Damulevičius tik iš „Šiaulių naujienų" žurnalistės sužinojo, jog 2009-aisiais sporto mokyklai vadovavęs Juozas Kunkulis nebuvo pasirūpinęs jachtų draudimu. Tačiau V. Damulevičius nelinkęs išieškoti patirtų nuostolių iš buvusio sporto mokyklos vadovo.

REKLAMA

„Tai buvo neūkiška veikla. Dabar jau nieko nebepadarysi. Tai bus visiems pamoka„, - kalbėjo V. Damulevičius turbūt pamiršęs pridurti, jog už tas „pamokas“ moka visi mokesčių mokėtojai.

Dabartinis „Atžalyno„ direktorius S. Monkus nesugebėjo atsakyti į klausimą, kodėl buvęs vadovas nepasirūpino jachtų draudimu. Anot S. Monkaus, atsakymo nežino ir jo pavaduotojas Giedrius Snudaitis. „Jis labiau imtynėmis užsiėmė“, - apie pavaldinį atsiliepė jo viršininkas. „Šiaulių naujienose" neseniai rašėme, kad pastaruoju metu G. Snudaitis darbo valandomis šimtams Šiaulių politikų, valdininkų ir sportininkų siuntinėjo žinutes ir siūlė pirkti triušieną.

REKLAMA

Supleškėjęs elingas – neįminta mįslė

2009-ųjų rugpjūtį Rėkyvoje, Poilsio gatvėje, supleškėjęs elingas liko neįminta mįslė net patiems ugniagesiams. Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Gaisrų tyrimo poskyrio vyresnysis specialistas Vytautas Šidlauskas teigė, jog pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo dėl neatsargumo sustabdė Šiaulių miesto apylinkės prokuratūros prokurorai.

„Nebuvo nustatyti kalti asmenys. Gaisro židinyje degių medžiagų nebuvo rasta. Versija dėl elektros instaliacijos gedimų taip pat atmesta", - Lietuvos teismo ekspertizės centro išvadas minėjo V. Šidlauskas. Anot jo, išsiųstus laidus ištyrę ekspertai nieko blogo juose nerado.

Asta VOLKOVAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų