Mokslininkai atrado šeštą pagrindinį skonį, kurį gali jausti žmogaus skonio receptoriai – tai riebalai, rašo „telegraph.co.uk“.
Daugelį metų mokslininkai manė, kad žmogaus jaučia tik keturis pagrindinius skonius: saldų, sūrų, rūgštų ir kartų. Vėliau buvo atrastas penktas skonis, kuris Rytų kultūrose nuo seno žinomas kaip „umami“. Šį skonio pojūtį sukelia baltymingame maiste esantys gliutamatai, taip pat maisto papildas natrio gliutamatas.
Dabar mokslininkai išsiaiškino, kad žmonės jaučia ir šeštą pagrindinį skonį – riebalus.
Burnoje jaučiami tik pagrindiniai skoniai, o visi kiti maisto skonio aspektai aptinkami per kvapo receptorius nosyje.
JAV mokslininkų komanda liežuvio skonio svogūnėliuose aptiko cheminių receptorių, kurie atpažįsta riebalų molekules. Be to, jie išsiaiškino, kad ne visų žmonių receptoriai, padedantys pajusti riebalus, yra vienodai jautrūs.
Šis atradimas gali padėti išsiaiškinti, kodėl kai kurie žmonės valgo riebesnį maistą. Taip gali būti dėl to, kad jie nejaučia riebalų skonio. Mokslininkai tikisi, kad jų atradimą bus galima panaudoti padidinant žmonių jautrumą riebalams ir taip kovojant su nutukimu.
Tyrimui vadovavo Sent Luiso mieste esančio Vašingtono universiteto profesorė Nada Abumrad. Ji sakė, kad dabar pagrindinis tikslas yra išsiaiškinti, kaip maiste esančių riebalų pojūtis veikia žmonių mitybą. Jei paaiškės, kad šeštas pagrindinis skonio pojūtis susijęs su suvartojamų riebalų kiekiu, tai bus svarbus atradimas, padėsiantis mažinti žmonių nutukimą.