Naujosios Zelandijos mokslininkai paskelbė 32 metus vykdyto tyrimo, kuriuo buvo siekiama išsiaiškinti svarbiausias laimingo gyvenimo sąlygas, išvadas.
Tyrėjai Danedino mieste (N. Zelandija) daugiau nei 3 dešimtmečius vykdė daugiaprofilinį sveikatos ir raidos tyrimą, kuriame dalyvavo 804 miesto gyventojai. Mokslininkai 32 metus stebėjo šių asmenų gyvenimą sekdami jų sveikatą, vaikų raidą, šeimos narių tarpusavio santykius, vaikų elgesį su tėvais ir bendraamžiais vaikystėje ir paauglystėje, pažangumą mokykloje, psichologinius raidos ypatumus ir kt. Remdamiesi sukauptais duomenimis, tyrimą vykdę specialistai apibendrino jo rezultatus ir pateikė savo išvadas apie tai, kokios priežastys labiausiai prisidėjo prie to, kad suaugę žmonės jaučiasi laimingi, praneša „Dailymail.co.uk“.
Pasirodo, laimingo gyvenimo pamatas – geri vaiko santykiai su tėvais ir kitais šeimos nariais bei draugais vaikystės laikotarpiu, sakoma pranešime. Įdomu, kad vaikų pažangumas mokykloje neturėjo jokios reikšmės laimės pojūčiui vėlesniame gyvenime. Laime mokslininkai laikė harmonijos su žmogų supančiu pasauliu jausmą, pozityvias kovos su išgyvenimais strategijas, socialinę sąveiką ir adekvačią žmogaus savivertę.
Ilgalaikio tyrimo rezultatai vienareikšmiškai patvirtino teigiamos bendravimo patirties vaikystėje bei jaunystėje ir žmogaus gerovės vyresniame amžiuje sąsają. Manoma, kad dėl pozityvių santykių su kitais savo jaunystėje žmonės išmoksta vertinti socialinius ryšius, sakoma pranešime.
Tyrimo autoriai pataria tėvams didžiausią dėmesį skirti vaiko gebėjimui plėtoti gerus tarpusavio santykius su kitais žmonėmis, pabrėždami, kad vaiko mokymosi pažanga šiuo požiūriu yra antraeilės svarbos.