pažangumas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pažangumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pažangumas“.
Gerais pažymiais galima „užsikrėsti“
Mokiniai, kurių draugai mokosi geriau nei jie, tarsi „užsikrečia“ gerais pažymiais, ir per artimiausius metus jų mokymosi rezultatai taip pat pagerėja, rašo Live Science. „Bendravimas su gudresniais draugais gali nulemti, kad vaikas pats taps protingesnis“, – tvirtina mokslininkas Hiroko Sayama iš Niujorko. Jo atlikti tyrimai rodo, kad vaiko akademiniams pasiekimams įtaką daro jo draugų mokymosi gebėjimai. Eksperimento metu buvo tiriama 160 moksleivių.
Mokslininkai išsiaiškino laimingo gyvenimo paslaptį
Naujosios Zelandijos mokslininkai paskelbė 32 metus vykdyto tyrimo, kuriuo buvo siekiama išsiaiškinti svarbiausias laimingo gyvenimo sąlygas, išvadas.
Tyrėjai Danedino mieste (N. Zelandija) daugiau nei 3 dešimtmečius vykdė daugiaprofilinį sveikatos ir raidos tyrimą, kuriame dalyvavo 804 miesto gyventojai.
Anglijoje šuo dirba mokytojo padėjėju
Vienos Barnstaplio mokyklos Anglijoje vadovybė nusprendė nusamdyti Aliaskos malamutą Vainoną, kad pagerintų savo mokinių pažangumą ir padidinti jų susidomėjimą mokslais.
Gyvūnas per visas pamokas bus kartu su vaikais. Specialistų manymu, taip bus sukurta draugiška atmosfera, kuri padės vaikams pasiekti geresnių rezultatų.
„Man labai norėtųsi, kad šunys dirbtų kartu su mokytojais kaip asistentai“, – pasakojo šunų dresuotoja Tracy Bariddge, kuri paruošė šunį darbui su mokiniais.
Anglų kalbos egzamine neišvengta nesklandumų
Šeštadienį abiturientai laikė valstybinį anglų kalbos egzaminą. Klaipėdoje viename iš egzaminų centrų sustreikavo technika.
Uostamiestyje laikyti valstybinį anglų kalbos egzaminą turėjo 1305 abiturientai. Į jį dėl įvairių priežasčių neatvyko 57 moksleiviai.
Daug abiturientų į egzaminą neatvyko, nes kiek anksčiau jau buvo gavę tarptautinio anglų kalbos egzamino įvertinimą. Keliems abiturientams neleista laikyti egzamino, nes jie neišlaikė įskaitos.
„Facebook“: vartoti saikingai!
Dar vienas pavojaus varpo dūžis prieš socialinius tinklalapius. Newser.com rašoma, kad „Facebook“ gali turėti neigiamą poveikį vaikams.
Tyrimais patvirtinta, kad vidurinės mokyklos mokiniai ir aukštųjų mokyklų studentai, bent kas ketvirtį valandos tikrinantys savo „Facebook“ puslapį, gauna žemesnius pažymius.
Be prastesnių akademinių rezultatų jaunieji socialinių tinklalapių „maniakai“ juose atskleidžia ir stiprina savo narciziškąją, pasipūtėlišką pusę.
Studentiška matematika: įvertinimas už pastangas ar skriauda šeimai?
Gauti skatinamąją stipendiją ir atsisakyti pačiam arba atimti iš šeimos gaunamą socialinę pašalpą? Tokį klausimą tenka sau užduoti gerai besimokantiems Vilniaus universiteto studentams, kurie pretenduoja gauti skatinamąją stipendiją iš Universiteto, tačiau turi teisę gauti ir socialinę pašalpą.
Jaunoji karta silpsta
Laikai, kai moksleiviai pertraukų metu bėgdavo į sporto aikštę ir mėtydavo kamuolį į krepšį, jau praėjo. Mokytojai pastebi, kad vaikai vis labiau silpsta, tampa fiziškai neaktyvūs.
Blogiausia, kad moksleivių apatiškumą sportui palaiko ir jų tėvai, skubėdami pildyti atžalų norus: kūno kultūros mokytojų kabinetuose per metus susikaupia krūvos ne tik medikų, bet ir moksleivių tėvų prašymų leisti jų atžaloms nedalyvauti kūno kultūros pamokose.
Psichologas nustatė ryšį tarp naudojimosi „Facebook“ ir prastais pažymiais
Psichologas iš Olandijos Polas Kiršneris nustatė ryšį tarp polinkio socialiniams tinklams ir prastais pažymiais, rašo „The Daily Mail“.
Kiršneris dirbo su 19-54 metų 219 studentų grupe iš vieno JAV universiteto. Paaiškėjo, kad tie, kurie naudojasi socialiniais tinklais ruošdami namų darbus, turi 20% prastesnius pažymius.
Studentų – „Facebook“ gerbėjų – vidurkis sudarė 3,06 balo skalėje nuo 0 iki 4. Tie, kas nesinaudoja socialiniu tinklu, turi 3,82 balo vidurkį.