Dar vienas pavojaus varpo dūžis prieš socialinius tinklalapius. Newser.com rašoma, kad „Facebook“ gali turėti neigiamą poveikį vaikams.
Tyrimais patvirtinta, kad vidurinės mokyklos mokiniai ir aukštųjų mokyklų studentai, bent kas ketvirtį valandos tikrinantys savo „Facebook“ puslapį, gauna žemesnius pažymius.
Be prastesnių akademinių rezultatų jaunieji socialinių tinklalapių „maniakai“ juose atskleidžia ir stiprina savo narciziškąją, pasipūtėlišką pusę.
Taip pat tyrime atskleidžiama, kad vaikai, kasdien itin dažnai besinaudojantys naujosiomis technologijomis susiduria su didesne nerimo priepuolių ir depresijos rizika.
Žvelgiant iš kitos pusės, tokie tinklalapiai kaip „Facebook“ yra naudingi formuojant savitos tapatybės jausmą.
Be to, vaikai, daugiau laiko praleisdami prisijungę, labiau išmoksta „virtualios užuojautos“ – jie, tinkle bendraudami su draugais, vartoja švelnius, malonius žodžius. Tyrimai rodo, kad švelnumas turi tendenciją iš virtualaus pasaulio nejučia persikelti į realųjį.
Taigi, kaip ir visur, svarbiausia – pusiausvyra. Pernelyg daug laiko praleidžiant prisijungus prie virtualių tinklalapių, rizikuojama turėti sveikatos problemų, tapti pasipūtusiems, tačiau toks bendravimas gali išmokyti užjausti, švelniau bendrauti bei išvystyti savo tapatybės jausmą.