Naujausiam tyrimui, kuriuo siekta išsiaiškinti jūros lygio kilimo tendencijoms, vadovavo Sönke Dangendorf iš Siegen universiteto Vokietijoje, dalyvavo ir kiti kolegos.
S. Dangendorf sakė, kad jūros lygio kilimas itin paspartėjo visai neseniai. Jis taip pat minėjo, kad tai vyksta dėl Antarktidoje ir Grenlandijoje ištirpusių ledynų. Be to, šildami daiktai plečiasi, todėl šylantis vandenynų vanduo taip pat prisideda prie kylančio jūros lygio, kaip rašoma fusion.
Ką sukelia pakilęs jūros lygis?
Žemės temperatūra įšyla, kaip ir vandenynų. Dėl to, šiltnamio efektą sukeliančios dujos sukelia daugiau ledynų tirpimo (nes viskas labiau įšilę), tada ištirpęs vanduo plečiasi.
Dangendorf sakė, kad jūros ledas Grenlandijoje ir Antarktidoje laiko šimtą kartų daugiau vandens nei ledynai. Jis taip pat sakė, kad dar paspartėjus ledynų tirpimui gali kilti rizika, jog mažos pakrančių zonos bus užtvindytos.
Penktajame Jungtinių Tautų Tarpvyriausybinės klimato kaitos nutarime sakoma, kad pasaulinis jūros lygis gali pakilti šiek tiek daugiau nei 3 metrus iki 2100 metų. Tai taip pat priklauso nuo iškastinio kuro kiekio.
Tuo tarpu Nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija prognozuoja, kad jūros lygis gali paspartėti ir padidėti iki 2 metrų šimtmečio pabaigoje. Kylantis jūros lygis yra priskiriamas prie žmogaus sukeltos klimato kaitos.