• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant vasarai daugelis ima svajoti apie maudynių sezono pradžią. Tačiau prieš šokant į vandenį svarbu įvertinti savo galimybes, nes kol kas vanduo dar nėra stipriai įšilęs.

Artėjant vasarai daugelis ima svajoti apie maudynių sezono pradžią. Tačiau prieš šokant į vandenį svarbu įvertinti savo galimybes, nes kol kas vanduo dar nėra stipriai įšilęs.

REKLAMA

Ežerų vanduo labiausiai įšyla liepos mėnesį, tačiau esant šiltai oro temperatūrai ir birželio mėnesį ežerai jau būna šilti.

„Vandens telkiniai labiausiai įšyla liepos mėnesį. Žinoma, jeigu pasitaiko labai karštas birželis, tai ir birželį gali būti vanduo jau šiltas. Rugpjūtį naktys šaltos ir ilgos, todėl ežerai ir upės šilčiausi būna liepos mėnesį. Viskas labai priklauso nuo oro temperatūros, kadangi oro temperatūra būna didžiausia liepą, tai ir maudytis geriausia liepos mėnesį”,– kalbėjo hidrometeorologijos tarnybos, hidrologijos skyriaus vyriausiasis specialistas Aleksandras Kajutis.

Baltijos jūros temperatūra priklauso nuo oro temperatūros, tačiau tai nėra viską lemiantis faktorius.

„Baltijos jūros temperatūra tiesiogiai priklauso nuo metų laiko ir oro temperatūros. Šalčiausia ji būna sausio, vasario mėnesiais. Baltijos jūra stipriausiai įšyla rugpjūčio mėnesį, tada ir smagiausia maudytis joje“, – kalba Klaipėdos Universiteto Jūrų mokslų ir technologijų centro vyresnioji mokslo darbuotoja, doc. Loreta Kelpšaitė - Rimkienė.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu ežerų temperatūra yra tokia:

Maudymosi sezonas pasibaigia antroje rugpjūčio pusėje

Rugpjūčio antroje pusėje naktys vėsta ir tampa ilgesnės, todėl vanduo atšąla ir maudytis jau nebe patartina.

REKLAMA

„Maudytis iki rudens tikrai negalima, jau apie rugpjūčio vidurį maudynių sezonas eina į pabaigą, jau naktys būna po 4 - 6 laipsnius šilumos, todėl vanduo irgi atvėsta. Nuo ežerų gylio, žinoma, temperatūra priklauso, bet labiausiai nuo oro temperatūros, nes maudomasi paviršiniame sluoksnyje, o apatiniai labai stipriai nesimaišo su giliais sluoksniais, srovių čia nėra, tai kad viską lemia paviršinė temperatūra, iki rugpjūčio vidurio maudynės galimos”, – mini A. Kajutis.

REKLAMA
REKLAMA

Reikia atsižvelgti į savo organizmo būklę, prieš šokant į vandenį

Kuomet vanduo vėsus, žmogui nepatartina maudytis, bet jei maudosi tie, kurie nelinkę sirgti, normaliai maitinasi, išsimiega ir nenusilpsta, tai tikrai nieko neatsitinka. Žinoma, vaikams truputėlį per šalta, esant 16 laipsnių vandens temperatūrai.

„Ne visi gali vienodai pernešti šaltį. Vienas gali ir vasarą išsimaudęs peršalti, o kitas gali ir žiemą maudytis ir nesušalti, tai priklauso nuo žmogaus imuniteto”, – kalbėjo šeimos gydytoja Jurgita Fominienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Imunitetą stiprina aktyvumas

Jei norite maudytis ir vėsesniame vandenyje, tuomet svarbu stiprinti imunitetą. Reikia grūdintis, reguliariai palįsti po kontrastiniu dušu, keičiant šiltą ir šaltą srovę, daugiau būti vėsesniame ore. Tačiau gydytoja mini, kad svarbiausias yra nuolatinis judėjimas. „Imuniteto stiprinimui pagrindinis ir svarbiausias dalykas yra fizinis aktyvumas. O visos kitos priemonės yra mažiau efektyvios. Tai reiškia, kad reiktų būti fiziškai aktyviam ir tada tos ligos nebaisios bus, na ir maudynės vėsiame vandenyje taip pat”, – patarė gydytoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų