Kaip rašoma klubo svetainėje, po nakties miego sūnų rado be gyvybės požymių kartu su juo Garliavoje gyvenusi mama. Šokiruojančio įvykio aplinkybes tiria medikai. Įtariama širdies perkrova.
Įvardijo simptomus
Profesorius bei kardiologas Pranas Šerpytis sako, kad širdies nepakankamumas yra klinikinis sindromas, kuriam būdingi tokie simptomai kaip oro trūkumas, kosulys, kojų edemos, greitas nuovargis, fizinio krūvio tolerancijos sumažėjimas, naktinis dusulys.
Pasak profesoriaus, širdies nepakankamumas gali būti tiek lėtinis, tiek ūmus.
„Lėtinį širdies nepakankamumą sukelia arterinė hipertenzija, širdies ritmo sutrikimai, prieširdžių virpėjimas.“
Negalima delsti
Profesoriaus teigimu, pajutus įvardytus ar panašius simptomus, būtina kuo skubiau kreiptis į medikus ir neuždelsti.
„Širdies nepakankamumas gali paliesti kiekvieną iš mūsų, todėl kuo anksčiau diagnozuosime širdies nepakankamumą, tuo labiau galėsime padėti pacientams pagerinti gyvenimo kokybę ir išgyvenamumo rodiklius.
Jau kelerius metus Lietuvoje veikia širdies nepakankamumo kabinetai, kuriuose dirba medikai ir slaugytojai, galintys pakonsultuoti bei patarti, kaip gyventi su tam tikromis ligomis, kokius ir kaip vartoti vaistus.
Širdies nepakankamumo gydymas visoje Lietuvoje vyksta pagal Europos kardiologų draugijos patvirtintas gaires, kurios atnaujinamos kas ketverius metus.“
Būtina atsakingai vartoti vaistus
Medikas perspėja, kad net ir po prasirgto covido bei gripo gali išsivystyti miokarditas arba širdies raumens nepakankamumas.
P.Šerpyčio teigimu, užkirsti kelią širdies nepakankamumui gali visos prevencinės priemonės, pradedant sveikesniu gyvenimo būdu bei žalingų įpročių atsisakymu, tačiau itin svarbu stebėti savo kraujospūdį bei vartoti paskirtus vaistus.