• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalį sukrėtė skaudi netektis – nuo plaučių uždegimo komplikacijų mirė garsi stilistė, nuomonės formuotoja Agnė Jagelavičiūtė.

Šalį sukrėtė skaudi netektis – nuo plaučių uždegimo komplikacijų mirė garsi stilistė, nuomonės formuotoja Agnė Jagelavičiūtė.

REKLAMA

Skelbiama, kad moterį pakirto staigi plaučių uždegimo komplikacija – sepsis.

Apie tai, kaip galima būtų išvengti plaučių uždegimo, kaip jį gydytis ir atskirti nuo kitų peršalimo bei virusinių ligų, tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kalbamės su VU profesoriumi, Santaros klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centro vadovu gydytoju-pulmonologu Edvardu Danila.

Profesorius sako, kad plaučių uždegimas yra liga, kurią sukelia tam tikri rizikos veiksniai. Vienas pagrindinių – virusinės infekcijos, tokios kaip gripas, rinagripas, koronavirusai bei kiti respiraciniai virusai.

Paprastas liaudyje vadinamas peršalimas, kurį sukelia vienokie ar kitokie virusai, yra tam tikra gyvybės forma, kuri yra įkvepiama į plaučius, tada pažeidžia virusinius gyvybinius plaučių mechanizmus ir gali sukelti plaučių uždegimą.

REKLAMA
REKLAMA

Mirtingumą lemia keli veiksniai

Pasak pašnekovo, mirtingumas nuo plaučių uždegimo siekia 10-14 procentų, o jeigu yra papildomi riziko veiksniai, tikimybė didėja net iki 40 procentų.

REKLAMA

Paprašytas įvardyti, kas dažniausiai lemia sunkią ligos eigą ar net mirtį, E.Danila sako, kad yra keli veiksniai.

„Visų pirma, amžius. Mirštamumas priklauso nuo to, kokio žmogus yra amžiaus. Tikimybė mirti nuo plaučių uždegimo yra jauniems vaikams arba vyresniems nei 65-eri metai.

Taip pat svarbu, kokia žmogaus organizmo būklė bei kokiomis ligomis pacientas serga.

Rizika plaučių uždegimu sirgti sunkiau, yra tiems, kurie serga kitomis lėtinėmis ligomis, cukriniu diabetu. Atkreiptinas dėmesys ir į vartojamus vaistus. Kai kurie iš jų silpnina imuninį atsaką.

REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas svarbus niuansas – gyvenimo būdas. Jei žmogus rūko, vartoja alkoholį ar jo mityba nėra visavertė, tikėtina, kad turės polinkį susirgti infekcinėmis ligomis bei plaučių uždegimu.“

Profesorius pabrėžia, kad plaučių uždegimas paprastai pasireiškia aiškiais simptomais: pakyla tempratūra, atsiranda kosulys, sunkesniais atvejais atsiranda oro trūkumas, krūtinės skausmas.

Apie tai, kaip gydytis plaučių uždegimą, kada kreiptis į medikus bei kokiomis aplinkybėmis plaučių uždegimas baigiasi net mirtimi, kviečiame žiūrėti tinklalaidėje „Sveikatos DNR“:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube kanale:

Apie ką kalbėjomės: 

00:00 Temos ir pašnekovo pristatymas

01:10 Kas yra plaučių uždegimas?

04:30 Mirštamumas nuo plaučių uždegimo

11:00 Plaučių uždegimo simptomai

16:25 Kaip suprasti, kad sergi plaučių uždegimu?

21:45 Į ligoninę patenka sunkiausi pacientai

24:10 Plaučių uždegimo rūšys

28:00 Plaučių uždegimo komplikacijos

32:40 Vakcina nuo pneumokoko

36:50 Skiepas nėra skafandras ir skydas

40:00 Imuninės sistemos formavimas

41:10 Pneumokoko skiepo štamai

43:25 Atsisveikinimas

Per naktį susirgo ir mirė, baikit kvailinti žmones, ne viduramžiai kokie. Per naktį dar nei vienas nenumirė nei nuo plaučių uždegimo, nei nuo sepsio. Tiesiog nebemalkit to š.... ir leiskit žmogui ilsėtis.
Gana to melo, medikai is santariskiu neoficialiai ivardino mirties priezasti, jos gyvenimo buda. Ir nereikia kikviena diena zmonems meluoti apie plauciu uzdegima.
Nuo plaučių uždegimo mirė. Negi ji sirgdama po klubus lakstė? Nesinori tikėti. Tikroji mirties priežastis yra slepiama.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų