Kai kurie laimingieji džiaugiasi tapę milijonieriais, o kiti sako, kad norėtų grįžti į senąjį gyvenimą. „Loto prakeiksmas“ turi aiškią schemą – laimėjimo džiaugsmą keičia neviltis, nes laimėjimas išleidžiamas narkotikams, alkoholiui ir prastoms investicijoms arba laimėtojai susipyksta su šeima ir draugais.
Skirtinga laimėtojų lemtis
Vienkartinės didelės pinigų sumos gavimas gali tapti našta, o anksčiau dėl tokių laimėjimų yra kilęs netgi skurdas, dideli barniai ir net mirtis.
Pavyzdžiui, Karlas Cromptonas, 23-ejų metų vaikinas, laimėjo 10,9 mln. svarų sterlingų Nacionalinėje loterijoje 1996 m.
Karlą ištiko vadinamasis loterijos prakeiksmas, kai jį paliko vaikystės meilė. 1996 m. būdamas 23 metų jis laimėjo 11 mln. svarų sterlingų, bet sumaniai investuodamas, padvigubino savo pinigus.
Tačiau 2020 m. jo žmona Nicole, su kuria jis turi du vaikus, buvo nufotografuota išeinanti iš 2 mln. svarų sterlingų vertės namų ir buvo pastebėta be vestuvinio žiedo.
„Mes visi šiek tiek nerimaujame dėl Karlo“, – anuomet laikraščiui „The Sun“ sakė anoniminis bičiulis ir pridūrė, kad jis atrodo sugniuždytas.
Margareta Loughrey
Margaretai Loughrey tapti multimilijoniere per vieną naktį buvo tikras košmaras. 2013 m. lapkritį ji laimėjo pagrindinį beveik 27 mln. svarų sterlingų prizą, bilietą atsiėmusi po apsilankymo darbo biržoje.
Iki tol ji, išsiskyrusi su vyru, gyveno už 83 eurus per savaitę mažame namelyje Strabane, Co Tyrone. Trečia iš šešių vaikų, ji pirmoji paskambino savo broliui Polui, kuris sako iš karto supratęs, kad tai nesibaigs gerai.
„Man buvo pasakyta pirmajam. Mes buvome artimi iki pinigų. Bet nuo tos dienos aš žinojau. Likusiems šeimos nariams pasakiau, kad Margaretai tai nebus gerai. Bėgant metams žmonės man sakė: „Turbūt puiku visa tai laimėti?
Bet aš pasakyčiau, kad būkite labai atsargūs dėl to, ko trokštate, nes tai vos nesugriovė visos mūsų šeimos. Ne tik Margaretos gyvenimo“, – sakė jis laikraščiui „Irish Sunday Mirror“.
Po kelių savaičių nuo laimėjimo, jai visko buvo per daug, todėl ji nutraukė ryšius su šeima, bet kiekvienam šeimos nariui ir keliems artimiausiems draugams skyrė po 1 mln. svarų sterlingų.
„Ji nenorėjo, kad mes dalyvautume jos gyvenime, bet vis tiek davė mums pinigų. Tai neturi prasmės, ar ne? Bet ji pasirūpino, kad mums visiems būtų gerai“, – sakė jos brolis.
Po kelių mėnesių jai buvo paskirta laisvės atėmimo bausmė, o 2015 m. buvo nurodyta atlikti 150 valandų viešųjų darbų už tai, kad, būdama neblaivi, užpuolė taksi vairuotoją. Vėliau ji buvo priversta sumokėti 35 000 eurų buvusiam darbuotojui dėl neteisėto atleidimo iš darbo, kai buvo nustatyta, kad ji tyčiojosi iš jo dėl katalikų tikėjimo.
2019 m. ji teigė, kad loterijos laimėjimas ją „pasiuntė į pragarą ir atgal“, ir pridūrė, kad pinigai jai atnešė tik sielvartą ir sugriovė jos gyvenimą. Tačiau ji skyrė pinigų savo vietos bendruomenei – padengė sunkiai besiverčiančių gyventojų laidotuvių išlaidas ir brangias sergančių vaikų operacijas.
Ji mirė viena po to, kai paliko savo 1 mln. svarų sterlingų vertės „Grand Designs“ stiliaus namus ir jai buvo diagnozuota sunki liga.
Dabar, kai jos nebėra, jos brolis Polas sako, kad premijos turėtų būti ribojamos, skelbiama mirror.co.uk.
„Atėjo laikas pažvelgti į prizų dydį. Juos reikia apriboti. Paprastas žmogus, dirbantis gamykloje ar skambučių centre, kaip aš, negali susidoroti su tokiais pinigais“, – pabrėžė vyras.
Visgi, Jungtinės Karalystės nacionalinės loterijos operatorius sakė, kad „Camelot“ labai rimtai žiūri į savo pareigą rūpintis laimėtojais ir visiems didiesiems laimėtojams siūlo paramą ir patarimus tiek laiko, kiek jie pageidauja.
Lee Ryanas
L. Ryanas buvo vienas pirmųjų laimėtojų, laimėjęs 6,5 mln. svarų sterlingų praėjus kelioms savaitėms po to, kai 1994 m. pradėjo veikti nacionalinė loterija.
Visgi laimėjimą jis išleido prabangiems automobiliams, sraigtasparniui ir 2 mln. svarų sterlingų vertės dvarui.
Tačiau vėliau buvo įkalintas už vogtų automobilių tvarkymą, kurį laiką nakvojo Londone ir vėliau teigė, kad jo laimėjimas buvo prakeiktas.
Colinas ir Christine Weir
Colinas Weiras ir jo žmona Christine 2011 metais laimėjo stulbinamą 161 milijono svarų sterlingų sumą „Euromillions“ loterijoje, tapdami didžiausiais loterijos laimėtojais Škotijos istorijoje. Jie dosniai dalijosi savo laimėjimu, skirdami reikšmingas sumas svarbiems tikslams ir labdarai.
Colinas taip pat investavo į savo mėgstamą futbolo klubą „Partick Thistle“, įsigijo daugybę automobilių ir nekilnojamojo turto.
Pora savo turtus dalijosi su draugais ir labdaros fondais, tačiau 2019 m. balandį, po 38 metų bendro gyvenimo, išsiskyrė. Deja, Kolinas mirė nuo sepsio 2019 m. gruodį. Tuo metu jo turtas sumažėjo 40 mln. svarų sterlingų.
Adrianas ir Gilliana Bayford
2012 m. Adrianas ir Gilliana Bayford loterijoje laimėjo neįtikėtiną 148 milijonų svarų sterlingų sumą. Tačiau nepraėjus nei dvejiems metams, jie išsiskyrė, o po to sekė nelaimės, dėl kurių pora iš dalies kaltino stresą dėl didžiulio laimėjimo.
Nuo pat laimėjimo jie abu atkreipė dėmesį į savo tolesnius santykius.
2017 m. jį paliko 30-metė jo stabili sužadėtinė Samantha Burbidge, o vėliau jį metė ir padavėja Lisa Kemp po to, kai rado žinutes buvusiai mylimajai Martai Jarosz.
Tais pačiais metais Adrianą paliko buvusi žirgyno žirgininkė Samantha Burbidge, kuri yra 16 metų už jį jaunesnė.
2020 metais Gilliana buvo nuteista už grasinimus buvusiam mylimajam Gavinui Innesui, su kuriuo jos santykiai nutrūko 2017-aisiais. Tačiau teismo metu paaiškėjo, kad dviejų vaikų motina pati buvo tapusi siaubingos internetinių įžeidinėjimų kampanijos auka, taip pat susidūrė su melagingais kaltinimais, nukreiptais prieš ją socialinei tarnybai, golfo klubui ir vaikų labdaros organizacijai.
2018 m. ji ištekėjo už Briano Deanso, kuris anksčiau buvo nuteistas už tai, kad iš „Tesco“ pavogė daugiau kaip 13 500 svarų sterlingų, sukčiaudamas ir pateikdamas suklastotus klientų grąžinamus pinigus.
„Žinojau nuo pat pradžių ir tai manęs netrikdo. Kiekvienas žmogus turi praeitį, bet negalima gyventi praeitimi. Reikia gyventi toliau“, – sakė Gilliana po jų vestuvių.
Prieš mirtį jis įžvalgiai nusipirko 55 proc. bendrovės „Partick Thistle“ akcijų, kad galėtų klubą padovanoti sirgaliams ir užtikrinti, kad jis liktų vietos bendruomenės rankose. Mirties metu jis gyveno 1,1 mln. svarų sterlingų vertės penkių miegamųjų name prie jūros Ayre, kurį įsigijo 2018 m. birželį po santuokos iširimo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!