„Bet koks demokratinis projektas, bet koks demokratinis modelis iš prigimties yra mirtingas“, – žurnalistų grupei Briuselyje sakė Ch. Michelis.
„Tačiau reikia pasakyti aiškiai: kai tą pasako Emmanuelis Macronas arba kai aš jums taip atsakau, tai nėra pesimistinis požiūris“, – sakė jis.
„Esu optimistas, – teigė Ch. Michelis ir pridūrė, kad „turime jėgų ir priemonių“ susidoroti su iššūkiais.
27 ES šalims narėms atstovaujančios Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Ch. Michelis šiuos komentarus išsakė po to, kai praėjusį ketvirtadienį E. Macronas pareiškė, kad „mūsų Europa šiandien yra mirtinga ir gali mirti“.
„Ji gali mirti, ir tai priklauso tik nuo mūsų pasirinkimo“, – kalbėdamas Paryžiaus Sorbonos universitete sakė E. Macronas.
Kalbėdamas apie Ukrainą remiančios Europos pastangas dėl gynybos nepriklausomybės ir pramoninę konkurenciją su Jungtinėmis Valstijomis bei Kinija, E. Macronas perspėjo, kad Europa nėra apsisaugojusi nuo rizikos, su kuria susiduria pasaulyje, kur „pasikeitė žaidimo taisyklės“.
Tiek E. Macronas, tiek Ch. Michelis kalbėjo likus kiek daugiau nei mėnesiui iki Europos Sąjungos rinkimų, per kuriuos bus renkamas naujas Europos Parlamentas.
Balsavimas savo ruožtu turės įtakos tam, kas užims aukščiausius bloko postus, įskaitant šiuo metu Ch. Michelio užimamą postą, ir padės nustatyti bloko politiką ateinančiais metais.
Paklaustas apie Europos Sąjungos plėtrą į rytus, priimant tokias valstybes kaip Ukraina ir Balkanų šalys, Ch. Michelis laikėsi savo raginimo, kad „iki 2030-ųjų turime būti pasirengę“.
„Kokia yra alternatyva? Jei norima atidėlioti dešimtmečius, tai reiškia, jog duosime žinią Kinijai, Rusijai, kad tai yra jų žaidimų aikštelė visai šalia mūsų“, – pareiškė jis.
Ch. Michelis davė interviu minint 20 metų sukaktį nuo vėliausios ES plėtros 2004-aisiais, kai į ją įstojo 10 šalių.
Gruodį ES nusprendė pradėti derybas dėl narystės su Ukraina ir Moldova, o Sakartvelui suteikė šalies kandidatės statusą, kurį anksčiau gavo Bosnija ir Hercegovina.
Keturios Vakarų Balkanų šalys – Šiaurės Makedonija, Juodkalnija, Serbija ir Albanija – oficialiai yra šalys kandidatės, tačiau šiuo metu jų kelias į narystę ES yra blokuotas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!