• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

23-ejų Georgia Peck, holistinės sveikatos trenerė, prieš daugiau nei metus nustojo naudoti visus šampūnus ir kondicionierius dėl cheminių medžiagų poveikio ir sako, kad yra geresnių būdų puoselėti plaukus.

23-ejų Georgia Peck, holistinės sveikatos trenerė, prieš daugiau nei metus nustojo naudoti visus šampūnus ir kondicionierius dėl cheminių medžiagų poveikio ir sako, kad yra geresnių būdų puoselėti plaukus.

REKLAMA

Jauna moteris daugiau nei metus neplauna plaukų ir tvirtina, kad jie atrodo ir jaučiasi „geriau nei bet kada“ bei sako, kad visuose šampūnuose esančios medžiagos mums kenkia.

Georgia atsisakė plaukų priežiūros priemonių, įskaitant šampūną ir kondicionierių, po to, kai susirūpino nenatūralių produktų poveikiu savo plaukams ir pradėjo kentėti nuo niežulio ir pleiskanų.

Georgia Peck: „Mano plaukai geresni nei bet kada anksčiau.“

Dabar 23 metų mergina nenaudoja jokių produktų savo plaukams ir sako, kad žmonės vadino ją „beprote“ dėl šios kraštutinės priemonės.

„Mano plaukai atrodo geriau nei bet kada anksčiau. Aš nebesusiduriu su anksčiau turėtomis problemomis, o mano plaukai yra stipresni ir gyvybingesni.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmosios kelios savaitės buvo sunkios, nes mano plaukai atrodė ir jautėsi labai riebaluoti. Dėl to jaučiausi šiek tiek nejaukiai ir labai norėjau plauti juos šampūnu“, – sakė holistinės sveikatos trenerė Georgia.

REKLAMA

Tačiau ji sako, kad laikėsi ir kas savaitę jos plaukai mažiau riebalavosi, o niežulys ir pleiskanos išnyko, rašo mirror.co.uk.

„Mano draugai ir šeima manė, kad esu šiek tiek pamišusi! Visa mano šeima nesižavi natūraliu gyvenimo būdu, todėl daugelį metų, kai vis daugiau ir daugiau mokiausi natūropatijos, jie dažnai manydavo, kad esu ekstremalė“, – atskleidė ji.

Dabar Georgia nenaudoja šampūno, kondicionieriaus ir plaukų priežiūros priemonių, net jei jos yra ekologiškos ir biologiškai suyrančios, nes mano, kad jose yra „daug cheminių medžiagų“ ir jos mums nenaudingos.

REKLAMA
REKLAMA

Ji pridūrė: „Maždaug prieš penkerius metus nustojau naudoti įprastus produktus, nes norėjau gyventi natūraliau. Perėjau prie ekologiškų ir natūralių šampūnų ir plaukų produktų, tačiau supratau, kad jie vis tiek nėra sveiki galvos odai ar kūnui, todėl prieš metus žengiau dar vieną žingsnį. Šie produktai gali sutrikdyti mūsų natūralią galvos odos ekosistemą ir sveikatą.“

Pasak merginos, jei nuolat šaliname natūralius aliejus, galvos oda iš tikrųjų gamins daugiau aliejų, kad juos kompensuotų, todėl juos vėl reikės šalinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Metodas tiko ne visiems

Iš pradžių Georgia atsisakiusi šampūno ir kitų plaukų priežiūros priemonių plaukus plovė tik filtruotu vandeniu.  Dabar, turėdama storus, banguotus plaukus, ji taip pat pradėjo naudoti priemonę plaukų skalavimui iš žolelių: rozmarino, raudonėlio, levandų, dilgėlių, obuolių acto ir alyvuogių aliejaus.

Ji taip pat pridūrė: „Norėdama giliai pamaitinti plaukus, į kaukę įdedu žalio kiaušinio ir šiek tiek medaus.“

REKLAMA

Vienas asmuo komentavo: „Atsiprašau, bet negaliu tiesiog išskalauti plaukų vandeniu, jiems reikia šampūno. Bandžiau ir norėčiau būti viena iš tų natūralumą propaguojančių žmonių, bet mano galva atrodo bjauri ir riebi, jei neišplaunu plaukų šampūnu“.

„Kai sirgau depresija, kelias savaites neplaudavau plaukų, ir tai kėlė pasibjaurėjimą“, – sakė kita vartotoja. Dar kažkas pridūrė: „Jei neplaunu plaukų 10 dienų, jie smirdi ir ima niežėti galvą.“

Tačiau kiti buvo atviresni šiai idėjai. Vienas iš jų sakė: „Aš taip pat esu linkęs plauti plaukus su šampūnu, bet tavo plaukai atrodo nuostabiai“.

„Šampūno nenaudojau 10 metų“, – komentavo kitas asmuo. Dar kažkas pridūrė: „Tai nuostabu! Turiu tai išbandyti!“

Visą jaunystę nenaudojau šampuno, nes jo nebuvo. Plaukus plaudavau lietaus vandeniu, muilu ir perplaudavau actu. Dabar taip pat nenaudoju, plaunu muilu, perplaunu įvairiom žolelem;ramunelem, dilgėlem, varnalešom, svogūnų lukštais ir kt. Kaip turėjau vešlius plaukus, taip ir turiu. Auga greitai, vos speju kirpti.
Bet kurio šampūno, kūno gelio, indų ploviklio ar dar ko plaunančioji medžiaga yra skystasis muilas - nuo gabalinio muilo iš esmės skiriasi tuo, kad gaminamas iš augalinio aliejaus (paprastai palmių). Visa kita yra dažai, tirštikliai ir kvapai, neturintys jokio poveikio plovimui. Todėl sėkmingai galima plauti galvą indų plovikliu arba indus plauti šampūnu, bereikia nutaikyti dozę. Gauname, kad plauna ne šampūnu, bet muilu, tar kurių skirtumus jau paminėjau - tai yra tas pat, tik kitaip įpakuota.
naudoju itin retai, nebent kai griztu is iskylos gamtoje ar is kaimo, bet gyvenant mieste ir nelandziojant po kanalizacijas uztenka kasdien plauti galva tesiog siltu vandeniu, kuris nuplauna riebalu pertekliu bet palieka apsaugini sluoksni. Pas ka plonesni tiesus plaukai po sampuno isvis 1-2 dienas buna tragiska elektrizuota plauku bukle iki atsigaus apsauginis riebalu sluoksnis
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų