Apie tai, kas yra cheminis plaukų garbanojimas, kokie jo privalumai ir trūkumai bei kokios kainos už šią paslaugą vyrauja šiuo metu papasakojo grožio salone „Smaragdas“ dirbanti kaunietė kirpėja Rasa Christauskienė.
„Žmonės, kurie turi tiesius arba šiek tiek banguotus plaukus kartais nori garbanotų plaukų, tad į pagalbą pasitelkiamos cheminės priemonės, kurios padeda išgauti garbanas“, – pasakojo ji.
Cheminio plaukų garbanojimo eiga
Pradėjus kalbėtis apie tai, kas yra daroma plaukams cheminio plaukų garbanojimo metu, R. Christauskienė atskleidė, jog seka keli žingsniai. Visų pirma, pasak jos, į plaukus yra įsukami plaukų suktukai. Vėliau imamasi kitų darbų.
„Tada dedamos cheminės priemonės. Iš pradžių – viena cheminė priemonė, vėliau kita, kuri užfiksuoja cheminius procesus ir naująją plaukų struktūrą“, – paaiškino ji.
Paklausta apie tai, kiek laiko tokia procedūra gali trukti, pašnekovė paaiškino, jog tai taip pat priklauso nuo kelių aspektų.
Visų pirma, proceso trukmę lemia tai, kiek plaukų turi žmogus, o taip pat nuo žmogaus poreikių – ne visi klientai nori garbanoti visus plaukus.
„Įprastai procedūra trunka nuo valandos iki dviejų valandų. Visgi, tai vienkartinė procedūra ir pakanka vieną kartą apsilankyti pas kirpėją, kad rezultatu būtų galima džiaugtis kelis mėnesius“, – sakė ji.
Vien tik pasidaryti cheminį plaukų garbanojimą nepakanka. Norint turėti gražius banguotus plaukus, reikia jiems skirti dėmesio ir kasdienybėje.
Kirpėja tikino, kad yra tam tikri būdai, kaip prižiūrėti savo garbanas. Pasak jos, tai padeda suformuoti dailią šukuoseną:
„Kai pasidarai plaukų cheminį, tai nėra taip, kad išsiplovei galvą, išsidžiovinai ir visas gražus eini. Yra specialios priemonės, kuriomis reikia išplautą plauką suspausti, pagniaužyti rankose, vėliau su specialiu difuzoriumi plaukus džiovinti. Tad šiek tiek priežiūros yra.“
Privalumai ir trūkumai
Apie cheminį plaukų garbanojimą neretai atsiliepiama kaip itin patogią alternatyvą tiems, kurie nori skirti savo plaukų priežiūrai nedaug laiko ir visuomet atrodyti puikiai.
Tą patvirtino ir R. Christauskienė, kuri pasakojo, kad šiuo metu ir pati yra pasirinkusi cheminį plaukų garbanojimą.
„Esu pasirinkusi šią šukuoseną, nes mano plaukai yra silpni, jų labai nedaug ir jie labai riebaluojasi. Be cheminio bet koks lietaus ar vėjo poveikis suvelia plaukus ir vaizdas pasidaro liūdnas.
Su cheminiu nei vėjas nebaisus, nei lietus, nes nuo drėgmės plaukai dar labiau garbanojasi. Tad nesvarbu – atsisėdai, atsigulei, ranka galvą patrynei – vaizdas vis tiek išlieka gražus“, – pasakojo ji.
Taip pat kirpėja pridėjo, kad toks plaukų formavimo būdas taip pat puikiai tinka tiems, kurie nori padidinti plaukų apimtį ir tūrį.
Visgi, niuansų pasirenkant šią procedūrą taip pat yra. Anot kirpėjos, didžiausias iš jų – padaroma žala plaukams. Anot jos, nė viena cheminė medžiaga, kuri yra naudojama cheminiam plaukų garbanojimui ar plaukų dažymui, nėra naudinga plaukui.
„Visos panašios procedūros šiek tiek žaloja plauko struktūrą, tačiau viskas priklauso nuo to, kaip tu tai darai – atsakingai ir stengiantis, kad žala plaukui būtų kuo minimalesnė, ar neatsakingai, kuomet plaukai visai susigadina.
Dėl to cheminio plaukų garbanojimo metu reikia atsižvelgti į tai, plaukas dažytas ar ne, kas su juo daryta, kokia jo būklė. Taip pat, kadangi chemikalai yra trijų rūšių stiprumo, svarbu parinkti tinkamą stiprumą ir tinkamą išlaikymo ant plauko laiką“, – paaiškino specialistė.
Procedūra populiariausia tarp paauglių
Prabilus apie cheminio plaukų garbanojimo tendencijas, R. Christauskienė pasakojo, kad prieš dvejus metus prasidėjo šių procedūrų bumas.
Anot jos, daugelis į mokyklą einančių paauglių nori tokios šukuosenos, tad ne vienas iš jų vaikšto su garbanotais ir ilgesniais plaukais.
Taip pat šios šukuosenos pamažu vėl ima populiarėti tarp moterų. Anot kirpėjos, ji pastebi, kad klientų vis daugiau:
„Moterys taip pat jau vėl ima darytis cheminius, nors prieš tai ši tema visai buvo užtilusi. Tad susidomėjimas ima augti.“
Ėmus kalbėtis apie šios procedūros kainas, moteris tikino, kad šios svyruoja. Neretai kaina priklauso nuo paties meistro, kaip jis vertina savo darbą.
Kirpėja pasakojo, kad yra buvusi seminare, kuriame buvo mokomasi atlikti cheminį plaukų garbanojimą. Mokytojas, kuris vedė seminarus, atskleidė, kiek prašo už šią paslaugą:
„Jis dirba tik su cheminiu plaukų garbanojimu ir pas jį tokia paslauga kainuoja 150 eurų. Esu girdėjusi, kad kiti daro šią paslaugą ir už 25 eurus, bet tai yra juokinga ir nesąmoninga kaina.
Paaugliui standartiškai ši paslauga atsieina apie 40-50 eurų. Jis tris mėnesius gali gyventi su vienąkart atlikta procedūra, bet paskui plaukai atauga ir norint vėl turėti tokius plaukus, reikia vėl kartoti procedūrą.“