Italų meno istorikė Carla Glorias mano nustačiusi garsiajame Leonardo da Vinčio paveiksle „Mona Liza" (Mona Lisa) pavaizduotos moters tapatybę, pranešė „Daily Mail".
Tai padaryti esą padėjo portreto fono peizažas: meno istorikė mano, kad jai pavyko jame atpažinti sunkiai įžiūrimo akmeninio tilto fragmentą. C. Glorias teigimu, portreto fone įžiūrimas tiltas yra per Trebbia upę ties Bobbio miesteliu Piacenzos provincijoje Emilijos - Romanijos regione (Italija).
Tuo remdamasi meno istorikė iškėlė prielaidą, jog Mona Liza iš tiesų yra Bianca Giovanna Sforca, prieš maždaug 500 metų gyvenusio italų didiko Ludovico il Moro, be kita ko valdžiusio ir Bobbio miestelį, duktė. „Atlikusi tyrimą nustačiau, kad ši moteris yra Bianca Giovanna Sforca, o fone matomas tiltas yra pastatytas per Trebbia upę ties Bobbio", - teigė istorikė.
Pasak C. Glorias, prieš 500 metų Bobbio buvo svarbus kultūros centras, garsėjęs savo biblioteka. Šis miestelis buvo pastatytas svarbių kelių kryžkelėje, jo centre stūksojo pilis. „Labai tikėtina, kad da Vinčis buvo apsilankęs šioje bibliotekoje ir po kelerių metų, veikiausiai jau gyvendamas Prancūzijoje, iš atminties nutapė šį paveikslą. Žinoma, per kelis šimtmečius šios vietovės kraštovaizdis pasikeitė, tačiau serpentino pavidalo kelias, kurį matome paveikslo fone, iki šiol matomas Bobbio miestelyje", – sakė meno istorikė.
Tačiau su tokia prielaida sutinka ne visi Da Vinčio kūrybos ekspertai, pastebi leidinys. Pavyzdžiui, Oksfordo profesorius emeritas Martinas Kempas yra įsitikinęs, kad šis portretas „beveik neabejotinai" yra italų didikės Lisos del Giocondo, kad ir kaip neromantiška ir nepaslaptinga tai būtų, atvaizdas. „Buvo daugybė bandymų identifikuoti peizažą, tačiau aš nematau jokio panašumo į Bobbio tiltą. Labai rezervuotai vertinu visas pastangas atrasti ką nors paslėpta Renesanso laikotarpio meno kūriniuose", – pareiškė jis.