O skambučių, kai gyventojai tiesiog terorizuoja pagalbos centro darbuotojus, sulaukiama netgi daugiau negu tikrų pagalbos šauksmų. Susigriebta tokias piliečių pramogas pažaboti – baudas už melagingus pagalbos kvietimus ketinama didinti beveik dešimteriopai.
Kai traukiamės iš kelio su sirenomis skriejantiems greitosios, ugniagesių ar policijos automobiliams, tikimės, kad jie skuba gelbėti į nelaimę papuolusius žmones. To tikisi ir patys gelbėtojai, tačiau atvykus į įvykio vietą kartais paaiškėja, kad pastangos ir laikas iššvaistytas veltui.
Didžiausios žalos pridaro melagingi pranešimai apie sprogmenis. Kažkodėl taip pokštauti gyventojai ypač pamėgo pastaraisiais metais – sprogti neva turėjo ir oro uostas, ir prekybos centrai, ir netgi Suskystintųjų gamtinių dujų terminalas. Tokiais atvejais metamos didžiulės gelbėtojų pajėgos.
Pernai Bendrasis pagalbos centras sulaukė daugiau nei 3,5 milijono gyventojų skambučių. Melagingi sudarė kelis procentus, tačiau skaičiai auga. Pareigūnai pripažįsta – baudos už tokius pokštus juokingos – didžiausia siekia vos 170 eurų. O ir išieškoma tik mažoji dalis. Seimo narys Artūras Paulauskas įregistravo pataisą, kuri baudas siūlo didinti iki 1500 eurų.
Pareigūnai atskleidžia ir dar labiau šokiruojančių skaičių. Dažnai gyventojai pagalbos numeriais paskambina tiesiog išlieti susikaupusį pyktį. Ir tokie atvejai sudaro net du trečdalius visų skambučių.
Vis dėlto blogiausia esą – kad netiksliniai arba melagingi skambučiai užima telefonų linijas ir trukdo išsikviesti pagalbą tiems, kuriems jos iš tikrųjų reikia. O jei pagalba jau skrieja melagingu maršrutu, gali būti, kad pas jus ji atvyks pavėlavusi.