Spalvinguose vaikiškuose baseinuose vėžliai ne šiaip leidžia laiką – bando išgyventi. Gyvūnų gelbėtojai į pagalbą vietiniams Oachakos žaliesiems vėžliams suskubo pasipylus pranešimams apie šių vandens gyvūnų mirtis. Pietinėse Ramiojo vandenyno pakrantėse prasidėjus toksiškam dumblių žydėjimui – jau žuvo kone 300 vėžlių, o gamtosaugininkai stengiasi kitus traukti lauk iš nuodingo vandens ir perkelti į baseinus.
„Jie gauna toksinų ir negali normaliai judėti, būna paralyžiuoti, labai pavargę. Jie patys negali kvėpuoti – todėl yra čia. Mes padedame jiems atsigauti, o tuomet grąžinsime atgal į vandenyną“, – sako savanorė Mayri.
Vandens gyviams pavojingas fenomenas vadinamas raudonuoju žydėjimu: gausiai pražydus dumbliams išsiskiria toksiškos medžiagos, vanduo vietomis net nusidažo raudonai, tose vietose smarkiai sumažėja ir deguonies kiekis.
Tuo metu Tailande kovojama ne dėl šimtų, o dėl vieno vėžlio gyvybės. Vėžlys kadaise prarado kairį peleką, o dabar vietoje jo turi pirmą šalyje sukurtą peleką protezą.
„Dažniausiai aplink gyvūnus apsivynioja žvejybinė įranga ar tinklai, ir jie paskęsta. O jei jie nežūsta, tuomet tas įsipainiojimas sustabdo kraujo tekėjimą į galūnes, ir jie jas praranda“, – pasakoja veterinarė Nantrika Chansue.
Veterinarai nelaimėlį praminė Geruoliu ar Geruliu.
„Dabar jis plaukia kur kas geriau, mokosi naudoti abu pelekus ir pasisukti. Jis žino, kad dabar jau gali pasukti į dešinę to peleko pagalba“, – teigia N. Chansue.
Tikimasi, kad tokius protezus gaus ir dar mažiausiai 10 Geruolio draugų, kurie taip pat tinkluose prarado pelekus.