• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aromatingas juodos kavos puodelis daugeliui tapo neatsiejama ryto dalimi – jis ne tik pažadina, bet ir suburia žmones. Tačiau, norint mėgautis šiuo gėrimu saugiai, svarbu laikytis saiko – neviršyti 2–3 espresso puodelių per dieną.

Aromatingas juodos kavos puodelis daugeliui tapo neatsiejama ryto dalimi – jis ne tik pažadina, bet ir suburia žmones. Tačiau, norint mėgautis šiuo gėrimu saugiai, svarbu laikytis saiko – neviršyti 2–3 espresso puodelių per dieną.

REKLAMA

Kava – tai daugiau nei tiesiog gėrimas. Ji yra kasdienis ritualas, jungiantis žmones, įkvėpiantis pokalbius ir leidžiantis pasinerti į pasaulio skonių įvairovę. Nuo klasikinės juodos kavos, kurios stiprus aromatas žadina rytą, iki išraiškingos latte su aksomine pieno puta, kiekvienas kavos puodelis turi savo unikalų charakterį ir istoriją.

Kiekvienas gurkšnis – tai ne tik skonis, bet ir patirtis, kviečianti atrasti kavos kultūros gilumą ir jos ypatingą vaidmenį mūsų kasdienybėje.

Pavyzdžiui, braziliška kava žavi savo sodriu ir švelniu poskoniu, o Etiopijos arabika siūlo įvairiapusišką aromatų gausą – nuo vaisių iki gėlių.

REKLAMA
REKLAMA

Plikomą kavą rekomenduojama gerti ne visiems

Milijonams žmonių visame pasaulyje karštos kavos puodelis yra būtinas, kad diena prasidėtų pozityviai ir energingai. Ekspertų teigimu, kava yra gėrimas, padedantis sumažinti antrojo tipo diabeto, depresijos ir streso riziką bei padeda reguliuoti svorį.

REKLAMA

Tačiau šis gėrimas tinka ne visiems. Ekspertai primena, kad kofeiną reikėtų vartoti saikingai, norint gauti kuo daugiau naudos sveikatai. Gydytojai taip pat rekomenduoja tam tikroms žmonių grupėms nevartoti kavos, rašo timesnownews.com.

Žmonės, kenčiantys nuo miego sutrikimų

Miego mokslo tyrimų „Sleep foundation“ duomenimis, kavos gėrimas prieš miegą gali sutrikdyti natūralų miego ir budrumo ciklą, todėl gali būti sunku ramiai išsimiegoti. Paprastai rekomenduojama vengti vartoti kofeiną likus kelioms valandoms iki miego, kad sumažėtų nemigos rizika ir pagerėtų miego kokybė.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, tie, kurie jau kenčia nuo nepakankamai sureguliuoti miego, turėtų visiškai vengti gurkšnoti kavą. Tyrimai rodo, kad dėl kofeino vartojimo galite užmigti vėliau ir miegoti mažiau valandų, o miegas gali būti ne toks kokybiškas.

Kofeinas veikia smegenis blokuodamas adenozino receptorius – miegą skatinančios cheminės medžiagos, kuri gaminama smegenyse mūsų budrumo valandomis. Paprastai kuo ilgiau adenozinas smegenyse kaupiasi, tuo mieguistesnis tampate. Kai kofeinas blokuoja šį procesą, išliekate budrūs ir žvalūs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žmonės su lėta medžiagų apykaita

Jei jūsų medžiagų apykaita yra lėta, venkite gurkšnoti kavą arba tiesiog išgerkite puodelį ryte. Ekspertų teigimu, gėrimai su kofeinu trukdo įsisavinti tam tikrus vitaminus ir mineralus, todėl ilgainiui sukelia pilvo pūtimą ir uždegimą.

Ekspertai teigia, kad lėtai kofeiną metabolizuojantys žmonės negeba efektyviai perdirbti šios medžiagos, todėl jie gali patirti neigiamų pasekmių, pavyzdžiui, drebulį, perdėtą budrumą ar nerimą, kuris gali išlikti iki devynių valandų po vartojimo.

REKLAMA

Tuo tarpu greitai kofeiną metabolizuojantys žmonės dažniau patiria staigų energijos antplūdį. Ar tai bus naudinga, priklauso nuo individualios organizmo reakcijos į kofeiną.

Žmonės, kuriems būdingas didelis nerimas

Pasak ekspertų, kofeinas kartais gali sukelti poveikį, panašų į nerimo simptomus, įskaitant nervingumą ir greitą širdies ritmą. Jei jo suvartosite per daug, taip pat galite patirti kofeino sukeltą nerimą.

Tyrimais nustatyta, kad per didelis kofeino vartojimas gali sukelti simptomus, panašius į psichiatrinius sutrikimus, įskaitant miego ir nerimo sutrikimus, didėjantį priešiškumą, nerimą ir net psichozės simptomus.

Atsirastų problemų, jei gertum miegodamas. Nusiplikytum, patalinę reiktų dažnai keisti
O aš geriu gryną vandenį ir jokių problemų
geriu atsileides,kartais ir pries miega,jokiu problemu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų