• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

(Papildyta 19:43 val.) Įteisinus rotacijos siūlymus, turėtų pasikeisti daugiau nei pusė gydymo įstaigų vadovų

(Papildyta 19:43 val.) Įteisinus rotacijos siūlymus, turėtų pasikeisti daugiau nei pusė gydymo įstaigų vadovų

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

60 proc. gydymo įstaigų vadovų turėtų pasikeisti, jeigu būtų įteisinti dabartiniai siūlymai dėl gydymo įstaigų vadovų rotacijos. Atleidžiamiems vadovams turėtų būti išmokamos išeitinės kompensacijos, teigė sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerija, anot viceministro, dėl to įžvelgia problemų. Įstatymą svarstant Seime, žadama kelti klausimą dėl įstatymo veikimo atgaline data.

Vadinasi, būtų keliamas klausimas, ar turėtų būti skaičiuojami ir ankstesni vadovavimo įstaigai metai, ar atskaitos taškas turėtų būti parinktas įstatymo įsigaliojimas. Tokiu atveju vadovų kaita prasidėtų po 10 metų, nes yra siūloma leisti įstaigai vadovauti ne daugiau kaip dvi kadencijas po 5 metus.

REKLAMA
REKLAMA

Be išlygų pritariama siūlymui iki 65 metų apriboti visų gydymo įstaigų vadovų amžių. Seimui priėmus įstatymą, visi vyresni gydymo įstaigų vadovai turėtų palikti savo dabartinį postą.

Nepaisydama viceministro pastabų, trečiadienį Vyriausybė pritarė Prezidentūros siūlymams dėl gydymo įstaigų vadovų rotacijos.

Prezidentės Seimui pateiktomis pataisomis siūloma įvesti penkerių metų kadencijas ligoninių ir kitų sveikatos priežiūros viešųjų įstaigų vadovams. Pataisos taip pat nustato, kad vadovauti sveikatos įstaigai asmuo gali ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės. Taip pat siūloma iki 65-erių metų apriboti visų sveikatos įstaigų vadovų amžių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dėl ydingos gydymo įstaigų vadovų skyrimo tvarkos sveikatos priežiūros sistemą apėmė sąstingis, ir tai tapo didžiausiu sveikatos reformos stabdžiu“, - Prezidentūros pranešime cituojama D. Grybauskaitė.

Šalies vadovės teigimu, apribotos kadencijos neleis susiformuoti ydingiems ilgalaikiams vadovo ir pavaldinių santykiams, kai asmeniniai ar grupiniai interesai tampa svarbesni už viešąjį interesą, o nuo to nukenčia ir pacientų gerovė. Prezidentės manymu, pataisos atvers daugiau galimybių jauniems ir gabiems profesionalams tapti gydymo įstaigų vadovais, užtikrins efektyvesnį šių įstaigų valdymą, paskatins sveikatos priežiūros sistemą tapti labiau demokratišką, skaidresnę, teikti kokybiškesnes gydymo paslaugas.

REKLAMA

Prezidentės iniciatyva jau pateiktos ir Specialiųjų tyrimų tarnybos, Prokuratūros bei Valstybės saugumo departamento vadovų kadencijas ir kaitą įtvirtinančios įstatymų pataisos.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vyriausybė trečiadienį pritarė Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotam siūlymui, kad medicinos įstaigų vadovai būtų rotuojami. Įstatymo pakeitimo projekte numatoma gydymo įstaigų vadovų kadencijas riboti iki dviejų iš eilės bei nustatyti amžiaus cenzą.

REKLAMA

Įstatymo pakeitimo projekte siūloma viešo konkurso būdu į darbą penkerių metų kadencijai priimti ne vyresnius kaip 65 metų sveikatos priežiūros įstaigų vadovus. Pagal projektą vadovai šias pareigas gali eiti ne ilgiau kaip 2 kadencijas iš eilės. Trečią kartą pretenduoti į tos pačios įstaigos vadovo pareigas galima bus tuo atveju, jei po antros kadencijos pabaigos yra praėję ne mažiau kaip 5 metai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Projekte taip pat numatoma, kad iki šio įstatymo įsigaliojimo į pareigas tam tikram laikui priimti sveikatos apsaugos priežiūros įstaigų vadovai toliau eis pareigas iki kadencijos pabaigos. Jeigu įstaigos vadovas iki tokios kadencijos jau ėjo šias pareigas penkerius ar daugiau metų, tas laikotarpis prilyginamas pirmai kadencijai ir laikoma, kad jis pareigas eina antrą kadenciją iš eilės.

REKLAMA

Neterminuotai iki įstatymo įsigaliojimo priimti sveikatos priežiūros įstaigų vadovai toliau eis vadovo pareigas, kol sueis 5 metai nuo darbo tos įstaigos vadovo poste. Jeigu asmuo jau ėjo įstaigos vadovo pareigas 5 metus iki įstatymo įsigaliojimo, jis toliau galės eiti savo pareigas, kol sueis 10 metų. Šie laikotarpiai prilyginami pirmai ir antrai kadencijai.

10 ar daugiau metų iki įstatymo įsigaliojimo gydymo įstaigai vadovavę asmenys toliau pareigas galės eiti 1 metus. 1 metus sveikatos priežiūros įstaigai dar galės vadovauti asmenys, kuriems iki šio įstatymo įsigaliojimo ar per vienerius metus nuo įstatymo įsigaliojimo suėjo 65 metai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų