„Organizmo grūdinimas be abejonės yra sveika, kadangi tai stiprina organizmo imuninę sistemą, atsparumą ligoms, gerina bendrą savijautą, net emocinę būklę, padeda atsikratyti streso, tačiau visgi tokioms maudynėms reikalingas pasiruošimas“, – sako Renata Samuilienė.
Kam nerekomenduojama
Maudynėms lediniame vandenyje, pasak gydytojos, reikalingas nuolatinis, palaipsniui vykstantis grūdinimasis. Pirmiausia reikėtų pradėti nuo trumpai trunkančio šalto dušo, vėliau ilgesnių maudynių po šaltu vandeniu ir tik vos ne paskutinis etapas – eketė ir ledinis vanduo.
„Labai svarbus ir nuolatinis fizinis aktyvumas, sportas gryname, vėsesniame ore, bendra sveika gyvensena. Šie įpročiai būtini, norint grūdintis ir lediniame vandenyje.
Be abejo, būna atvejų, kada žmogus nepropaguojantis sveikos gyvensenos sumąsto, kad nuo šiandien keis įpročius ir vedinas matomų pavyzdžių šoka į ledinį vandenį. Tokie drastiški pokyčiai ypač nerekomenduojami, kadangi gali baigtis ligomis“, – nurodo Renata Samuilienė.
Moters sveikata
Gydytojas ginekologas Tomas Lūža pasakoja, kad jei moters lytiniai organai yra visiškai sveiki ir moteris užsigrūdinusi – ledinės maudynės sveikatai pavojaus nekelia, tačiau jei moteris turi bent menkiausių infekciją, šaltis padėtį gali tik pabloginti.
„Maudantis lediniame vandenyje kada moters sveikata nėra visiškai gera, imunitetas silpsta dar labiau. Pavyzdžiui, gali sutrikti šlapimo pūslės išsivalymo funkcija, tokiu atveju ten užsilieka bakterijos, kurios gali sukelti ir rimtesnes ligas“, – kalba ginekologas.
Vis dėlto, Tomas Lūža pritaria, kad užsigrūdinusioms ir sveikoms moterims tokios maudynės gali sveikatą tik dar labiau sustiprinti, tačiau nuolatos nesigrūdinančioms, nesilaikančioms sveikos gyvensenos principų, maudynės gali išprovokuoti tiek šlapimo organų, tiek gimdos uždegimus.