Štai būrelis vilniečių jau rengiasi išbandyti, koks gi beprasidedančios žiemos vanduo viename iš sostinės Žaliųjų ežerų. Prieš maudynes būtinas trumpas apšilimas. Tokiu metų laiku čia plaukioja tik antys ir žvejai.
Kai raumenys jau sušilę, pats laikas sveikuoliams į vandenį. Beje, čia ne tik patyrę žiemos maudynių dalyviai. Pora merginų šią pramogą nusprendė išmėginti pirmą kartą gyvenime.
Žiemos maudynių naujokės liko visiškai patenkintos savo sprendimu. Ir pripažįsta, kad buvo gerokai šilčiau nei įsivaizdavo.
Sveikuolių sąjungos lyderis Simonas jau pernai sausį kiekvieną rytą nerdavo į stingdantį vandenį. Tą patį jis ketina daryti ir šiemet ir laukia, kada gi ežerai apsitrauks ledu. Į eketę šokti – kur kas smagiau nei šiandien.
„Žiemą organizuosim daug susitikimų, kai bus ledas, didesnis efektas. Lede skylė, lauke minus 10 , o vandeny šilčiau, efektas dar didesnis“, - sako Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė.
Sveikuolius ledinės maudynės įkrauna energijos, apsaugo nuo virusų, ligų ir garantuoja pakilią nuotaiką visai dienai. Sveikuoliai pasakoja, kad lediniame vandenyje organizmas gauna šalčio gūsį, kraujagyslės susitraukia, po to išsiplečia, kūno temperatūra pakyla ir kūnas pajunta labai stimuliuojantį sujudimą.
Tokios maudynės tai ir prevencinė priemonė - masažas kraujagyslėms, kapiliarams, apsauga nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Nors šaltas, kontrastinis dušas taip pat labai naudingas sveikatai, sveikuolių įsitikinimu, ežero, upės ar jūros - gyvo ledinio vandens jėga yra kur kas sveikesnė nei iš vamzdyno.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.