BBC ir „The Sunday Times“ citavo vyriausybės ir žvalgybos aukšto rango pareigūnus, sakiusius, jog agentai buvę atšaukti. Laikraštis taip pat nurodė, kad toks žingsnis buvo žengtas po to, kai Rusija sugebėjo iššifruoti daugiau kaip milijoną bylų.
„Faktas, kad rusai ir kinai turi informaciją. Tai reiškė, kad agentus reikėjo perkelti ir kad žinojimas (to), kaip mes veikiame, sutrukdė mums gauti gyvybiškai svarbią informaciją“, – sakė šaltinis Dauningo gatvėje, kurį citavo laikraštis.
Tuo tarpu BBC savo interneto svetainėje pranešė, jog vienas šaltinis vyriausybėje sakė, kad minėtos dvi šalys „turi informaciją“, kuri paskatino perkelti žvalgybos agentus, bet pridūrė, jog „nėra įrodymų“, kad kokiems nors šnipams buvo pakenkta.
E.Snowdenas pabėgo į Rusiją 2013-aisiais nutekinęs minimus dokumentus spaudai, kad atskleistų JAV sekimo internete programų mastą ir gintų „privatumą bei pagrindines laisves“.
„The Sunday Times“ rašė, jog kiti šaltiniai vyriausybėje tvirtino, kad Kinija taip pat įgijo prieigą prie tų dokumentų, kurie atskleidžia JAV ir britų žvalgybos technikas, tad buvo imta nuogąstauti, kad jų šnipus galima identifikuoti.
E.Snowdenas kaip kontraktininkas dirbo CŽV ir Nacionalinėje saugumo agentūroje (NSA), kur sugebėjo parsisiųsti 1,7 mln. slaptų dokumentų, rodančių, kaip valdžia stebėjo šimtus milijonų žmonių.
Jis anksčiau tvirtino, kad „jokia žvalgybos tarnyba“ negali iššifruoti tų dokumentų, ir sakė, kad galėjo „apsaugoti tokią informaciją nuo pavojaus net aukščiausios grėsmės kontržvalgybos aplinkose“.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.