Seimo narys Mantas Adomėnas, pastaruoju metu persekiojamas įtarimų dėl jo vadovauto Demokratinės politikos instituto (DPI) laimėto universitetų reitingavimo konkurso, teigia esą šis puolimas nukreiptas asmeniškai prieš jį ir šio puolimo užsakovų siūlo ieškoti užsienio šalyse.
„Tiesą sakant, asmeninis puolimas prieš mane nebestebina: apie tokio susidorojimo tikimybę buvau perspėtas po Seimo priimtos rezoliucijos „Dėl padėties Gruzijoje“. Kad Rusija keršys, tiesiogiai davė suprasti ir Rusijos Dūmos narė Valentina Pivnenko. Stebina tik žurnalistų nekritiškas patiklumas ir nepaaiškinama pagieža, lengvai padaranti juos įrankiais puolimo užsakovų rankose“, – Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos išplatintame pranešime spaudai teigia Seimo narys.
Savo pranešimą parlamentaras išplatino atsakydamas į antradienį žiniasklaidoje pasirodžiusius Seimo Tiesės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojo Juliaus Sabatausko žodžius, kad iš M. Adomėno dėl aktyvaus dalyvavimo DPI veikloje gali būti atimtas Seimo nario mandatas.„Konstitucinis Teismas yra aiškiai pasakęs, kad Seimo narys negali dirbti jokio kito darbo. Net ir būdamas visuomeninių organizacijų, asociacijų valdymo organų nariu, Seimo narys privalo nusišalinti. Jeigu asmuo neatsisakė ankstesnio darbo tapęs Seimo nariu, kad būtų atimtas Seimo nario mandatas, net apkaltos nereikia“, – tvirtino J. Sabatauskas.
„Suktų žurnalistų klausimų sulaukęs Julius Sabatauskas arba turėtų susilaikyti nuo komentarų, liudijančių visišką nesusigaudymą tame, apie ką kalba, arba neturėtų vadintis teisininku. Kolega J. Sabatauskas teigia, kad mane iš Seimo galima išvaryti paprastu Seimo nutarimu, mat pradėjęs eiti Seimo nario pareigas, esą dar kelis mėnesius nepalikau savo ankstesnio „darbo“ – DPI Prezidento pareigų. Pirmiausia, prezidento pozicija DPI – ne apmokamas darbas, o visuomeninės pareigos. Taigi Juliui Sabatauskui prieš komentuojant reikėjo kiek pasidomėti faktais“, – teigia M. Adomėnas.
Seimo narys teigia, kad kaip vienas Demokratinės politikos instituto steigėjų, buvo DPI prezidentu nuo 2006 m. iki 2008 m., kai buvo išrinktas Seimo nariu. Esą pagal tuometinius DPI įstatus prezidentas vadovavo instituto viešajai visuomeninei veiklai, o jo darbas buvo neapmokamas. Tapęs Seimo nariu, dėl galimo interesų konflikto pirmajame visuotiniame susirinkime M. Adomėnas teigia sustabdęs ir šias visuomenines savo pareigas.
Kaip tvirtinama Seimo nario pranešime, 2009 m. balandį, patvirtinus ir įregistravus naujus įstaigos įstatus, DPI prezidento institucija buvo panaikinta. Pagal LR Viešųjų įstaigų įstatymą ir įstaigos įstatus, DPI turi vienasmenį valdymo organą – įstaigos vadovą-direktorių.
Primename, kad gegužės pabaigoje M. Adomėnas ir DPI paskelbė savo atlikto aukštųjų mokyklų reitingavimo rezultatus. Parlamentaras pripažįsta, kad šis tyrimas atliktas pagal anksčiau sukurtą metodiką, naudotą jau kelerius metus. Jis taip pat teigė, kad šiemet rengiant reitingą tyrimų bendrovei nemokėta, nes paskelbti reitingai nesantys konkursinio projekto dalis.
Tuo metu ŠMM atstovai yra teigę, kad paskelbtas valstybinių universitetų bei valstybinių ir nevalstybinių kolegijų reitingai yra jau atlikta projekto dalis, nors už šį darbą kol kas pinigai nepervesti.