• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

155 vėjo turbinos ir pusės kvadratinio kilometro saulės baterijų Maldyvus per dešimtmetį paverstų visiškai atsinaujinančios energijos šalimi.

REKLAMA
REKLAMA

Pernai Maldyvų prezidentas Mohamedas Nasheedas paskelbė, kad šalis pirktų žemę, į kurią būtų galima persikraustyti vandens lygiui kylant. Pasaulyje dėl globalinio atšilimo vis kylantis vandens lygis tokioms šalims kaip Maldyvai yra pražūtingas, mat jos natūralus aukščiausias žemės lygis yra tik 2,3 m virš jūros lygio.

Reklama

REKLAMA

Deja, pasirodė, kad planai pirkti svetimą žemę yra perdėm brangūs. Todėl šiemet Maldyvų prezidentas M. Nasheedas paskelbė 1,1 mlrd. JAV dolerių vertės planą, kuriuo besivadovaujant Maldyvai per dešimtmetį taptų visiškai atsinaujinančios energijos šalimi – pirma tokia pasaulyje.

Praeitą savaitę Danijos sostinėje Kopenhagoje vykusiame aplinkosaugininkų suvažiavime, kuriame dar kartą paraginta imtis priemonių prieš pasaulinį atšilimą, teigta, kad tirpstantys ledynai iki amžiaus pabaigos Žemės vandens lygį kilstels dar vienu metru.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Maldyvų energijos pagrindą sudaro importuojamas dyzelis bei benzinas. Naujame plane nurodoma, kad visą iškastinį kurą keis atsinaujinantys vėjo ir saulės energijos šaltiniai, o iš Europos Sąjungos (ES) pasiskolinti kreditai dengtų lėktuvų, atskraidinančių turistus, anglies dvideginio taršą.

Teigiama, kad 155 vėjo turbinos, kurių kiekviena pagamintų 1,5 megavatų bei pusės kvadratinio kilometro saulės baterijų pagamintų pakankamai elektros energijos 385 tūkst. gyventojų. Salose numatoma įdiegti ir atsarginius generatorius – jeigu vėjo ir saulės energijos nepakaktų. Juos suktų kokoso riešutų kevalai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maldyvai, kurių ekonomika visiškai priklausoma nuo žvejybos ir turizmo, žada privatizuoti šalies elektros tinklus ir taip pritraukti investicinių lėšų. Nors šalies prezidentas teigia, kad Maldyvai panašias pinigų sumas jau skyrė esamų energijos šaltinių išplėtimui, tačiau naujos investicijos būtinos.

„Mes pradedame beveik nuo nulio. Naujų investicijų reikės beveik visose srityse, todėl investuoti į vakar dienos technologijas – beviltiška. Tai daug kainuos, tačiau sutaupysime nemažai pinigų nebeimportuodami naftos“, – teigė Markas Lynas, aplinkosaugininkas, sukūręs Maldynų energetinę strategiją.

M. Lynas taip pat sakė, kad Maldyvai taps pavyzdžiu, jog neturtingos šalys gali būti pasaulio pirmeivės.    

Indijos vandenyne esantys Maldyvai yra sudaryti iš 1196 salų, iš kurių 203 yra gyvenamos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų