Marija Gabrienė, LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt
Prieš ketverius metus Klaipėdoje veiklą pradėjęs „Maisto bankas“ ne tik produktais remia vargstačiuosius, bet ir maitina skurdžiausiai gyvenančius miestiečius. Šiai nevyriausybinei organizacijai pradėjus šeimininkauti labdaros valgykloje, karšto maisto kasdien gauna kone dvigubai daugiau žmonių.
Valandą prieš vidudienį į Klaipėdos labdaros valgyklą pradeda rinktis skurdžiausiai gyvenantys klaipėdiečiai. Neretam sriubos lėkštė – bene vienintelė galimybė pavalgyti karšto maisto.
Kol labdaros valgykla buvo išlaikoma savivaldybės, kasdien joje pietaudavo apie pusantro šimto uostamiesčio varguolių. Prieš tris mėnesius čia pradėjus šeimininkauti „Maisto bankui“, karšta sriuba pamaitinama iki pustrečio šimto alkstančiųjų.
„Savivaldybei nekainuoja produktų kaina, visiškai nekainuoja, nes jie naudoja suaukotus ir tuos pristatytus produktus. Savivaldybė viešo konkurso būdu nustatė tik gamybos kaštų kainą ir atsiskaito pagal tą numatytą dydį“, – aišškina Klaipėdos savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė.
Neatlygintinai labdaros valgykloje dirbantys savanoriai ne tik pagamina karšto maisto, bet ir pristato jo į namus tiems, kurie patys į valgyklą ateiti negali. Be to, valgykla dirba ir per didžiąsias metų ir kitas šventes. Neretai čia duodama ir antra porcija, o kartą per savaitę dalijami ir būtiniausi maisto produktai. „Maisto bankas“ sako kovojantis ir su maisto švaIstymu.
„Mūsų siekiamybė yra tai, kad visas maistas, kuris yra neparduotas, turi prekybinio įpakavimo pažeidimų ir gali būti dar vartojamas žmogaus, kad jis nebūtų išmestas. Tai čia turbūt yra vienas didžiausių mūsų iššūkių“, – sako fondo „Maisto bankas“ Klaipėdos regioninio padalinio vadovas Raimondas Danupas.
Pernai „Maisto bankas“ išdalijo per keturis šimtus tonų maisto produktų už daugiau kaip 22 milijonus litų.