Prieš kelias dienas Mišelio Hazavaičiaus „Artistas“ itin pakėlė ūpą.
Kūriniui pametėtas „Aukso gaublys“, kiek anksčiau jis krito į akį Amerikos kino prodiuserių gildijai.
Apie filmą nėra prasmės daug kalbėti – juolab, kad juosta beveik nebyli. Bet, sakyčiau, labai cha-cha-cha.
Žanas Diužardenas (Jean Dujardin), „Artiste“ suvaidinęs pagrindinį vaidmenį, Kanuose buvo įvertintas kaip geriausias aktorius. Berenikė Bežo (Bérénice Bejo), M. Hazanavičiaus žmona, kol kas, atrodo, nieko negavo – gaila. Užtat jos suvaidinta Peppy Miller man labai patinka.
Šitą interviu su Berenike Bežo, argentiniete (gal jos pavardę reikia tarti Becho?) turėtų įvertinti visi moterų su didelėmis akimis mylėtojai (aš prie jų, nors nesupratau nė žodžio).
Filmo kūrėjai nusitaikė į „Oskarus“. Tegul Šv. Oskaras jiems ir padeda. Tiek apie filmą.
Patyrinėkime paraštes.
M. Hazanavičiaus veikėjai – išgalvoti, bet... Diužardeno suvaidintas artistas vadinasi Džordžas Valentinas (George Valentin). Užuomina į Rudolfą Valentiną (Rudolph Valentino)?
Hazanavičius juk ne naujokas, ir, galbūt, tyčia taip viską surezgė, kad prisiminus R. Valentiną greta sušvistų Nataša Rambova, Rudolfo žmona?
„Artisto“ veikėja Peppy Miller įtartinai panaši į Natašą.
Natacha Rambova by Svetoslav Roerich
Nebandysiu išsamiai pristatyti N.Rambovą blogo įraše.
Atpasakosiu, kas rašoma kometuojant jos portretą, kurį nutapė Svetoslavas Rerichas.
Ji buvo šokėja, scenografė ir rūbų dizainerė. 1929 m., praėjus trims metams po R. Valentino mirties, ji išsinuomojo patalpas Nikolajaus Rericho centre Niujorke.
Nicholas Roerich Master Building
Rericho centras 1929 m. užėmė nemenką dalį būtent šiam centrui pastatyto dangoraižio.
Svetoslavas ir Nataša buvo itin artimi draugai.
Svetoslav Roerich (Святослав Рёрих) tais laikais, kada tapė N. Rambovos portretą
1937 m. Svetoslavo motina Jelena Rerich (Елена Рёрих) rašė apie sūnaus draugę: „Ji – sunki esybė, bet jos nedera užgauti ir pykinti. Galima pasidžiaugti, kad Svetoslavo ir jos praeities karma pasibaigė“.
Natacha Rambova – tai sceninis baleto šokėjos Winifred Shaughnessy vardas. Jos tėvas buvo airis katalikas, motina – iš mormonų giminės, o Nataša gilinosi į teosofiją, užsiiminėjo spiritizmu.
Gyvas būdamas, R. Valentinas tikino, kad automatinio rašymo būdu yra sukūręs eilėraščių (t.y. leidęs kažkokiai dvasiai vedžioti jo ranką). Nataša tokiu pat būdu bendravo su jo vėle.
Nataša labai domėjosi egiptologija, kolekcionavo Egipto senienas. Yra parašius kelis veikalus apie senovės Egipto religiją.
N. Rambovos sukurtų kostiumų galima pamatyti čia (kaip dažnai nutinka, tekste Svetoslavas supainiotas su jo tėvu Nikolajumi):
ХУДОЖНИК ПО КОСТЮМАМ НАТАША РАМБОВА. ИСТОРИЯ ТАЛАНТА УБИВШЕГО ЛЮБОВЬ
Dar truputis vaizdų.