Finansavimą sudaro pratęsta 100 mln. eurų kredito linija ir 50 mln. eurų overdrafto limitas. Abu bankai finansavimą užtikrino lygiomis dalimis, pranešė bankas.
Pasak „Agrokoncerno grūdų“ direktoriaus Karolio Šimo, tai padės išlaikyti augimo tempus, įmonė galės sklandžiai ir laiku atsiskaityti su ūkininkais.
„Šio sezono derlius siekia įprastą vidurkį, tačiau grūdų supirkimo kainos, lyginant su pernai javapjūtės laikotarpiu, yra kritusios trečdaliu. Tai reiškia, kad mums reikės mažiau apyvartinio kapitalo nei pernai, kai grūdų kainos išaugo dėl prasidėjusio karo. Sumažėjusios žaliavų kainos yra gera žinia vartotojams, tačiau ūkininkams jos nėra palankios“, – pranešime teigė K. Šimas.
Pasak jo, šiemet derlius yra labai panašus, kaip ir pernai – prognozuojama, kad pagrindinių 8 kultūrų – kviečių, rugių, kvietrugių, miežių, avižų, pupų, žirnių ir rapsų – derlius sieks apie 7 mln. tonų.
„Luminor“ banko Lietuvoje vadovas Jonas Urbonas sako, jog situaciją pasaulio grūdų rinkoje pastaruoju metu veikia ir energijos kainų svyravimas, ir karas Ukrainoje.
„Tam, kad lietuviški grūdai būtų sklandžiai superkami ir eksportuojami, reikalingas stabilus finansavimas, ką ir siekiame užtikrinti jau ne pirmus metus“, – pranešime sakė J. Urbonas.
Pasak jo, dabartinė grūdų supirkimo kaina šalies augintojams leidžia padengti įsipareigojimus, tačiau didesnį pelną gaus tie ūkininkai, kuriems pavyko užauginti gerą derlių.
Abu bankai rugpjūtį „Agrokoncerno grūdams“ padidino limitą 71 mln. eurų iki 186 mln. eurų: „Luminor“ dalis siekė 136 mln. eurų, „Swedbank“ – 50 mln. eurų.
2014 metais tuometiniai DNB, „Nordea“ (dabar „Luminor“) ir SEB bankai suteikė 170 mln. litų sindikuotą paskolą apyvartinėms lėšoms – atsiskaityti su ūkininkais, bendrovėmis ir tarpininkais už nupirktus naujojo derliaus grūdus.