• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiosioms Europos Sąjungos valstybėms nereikėtų gąsdinti ir izoliuoti Airijos dėl to, kad jos piliečiai atmetė Lisabonos sutartį, mano Liuksemburgo ministras pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA

„Mane sutrikdė jautrumo stoka Airijos atžvilgiu, ypač iš didžiųjų ES šalių pusės“, - sakė antradienį duodamas interviu laikraščiui „Financial Times Deutschland“ Jeanas-Claudeas Junckeris.

REKLAMA

„Mes nerasime išeities iš krizės (kuri kilo Airijai nepritarus Reformų sutarčiai) koneveikdami Airiją ar varydami ją į kampą“, - pažymėjo jis ir pridūrė, kad būtų „pragaištinga išskirti Airiją“ ir būtų „arogantiška“ sakyti Dublinui, kad šis balsavimas neturi jokios reikšmės dėl šalies mažumo.

REKLAMA
REKLAMA

„Esu mažųjų šalių specialistas, - nurodė J.C.Junckeris, kurio Didžioji Hercogystė yra viena mažiausių ES narių. - Jos nemėgsta, kai didžiosios valstybės moko jas“.

„Turime gerbti Airijos žmonių sprendimą ir priimti tai lygiai taip pat rimtai, kaip ir prancūzus bei olandus“, 2005-ųjų referendumuose atmetusius iki Lisabonos sutarties buvusią ES konstituciją, sakė J.C.Junckeris kitame interviu - dienraščiui „Die Welt“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prancūzija nemano, jog teks rengti naują ES sutartį

Europos Sąjungos šalys negrįš prie braižybos lentos ir nekurs naujos Reformų sutarties, nors Airija ir atmetė dabartinį sutarties tekstą, pareiškė antradienį Prancūzijos Europos reikalų ministras.

REKLAMA

„Viena aišku: mes neimsime rengti naujos sutarties. Nė viena ES narė nenori šito“, - sakė Jeanas-Pierreas Jouyet, kreipdamasis į savo šalies Senatą, kuriam jis dėstė Prancūzijos prioritetus, kai šalis liepos 1-ąją perims pirmininkavimą Europos Sąjungai.

Prancūzijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai, Bernardas Kouchneras ir Frankas-Walteris Steinmeieris taip pat antradienį ragino neskubėti.

REKLAMA

„Mes gerbiame Airijos žmonių balsavimą ir neturime parengto sprendimo, kurį galėtume pasiūlyti“, - sakė B.Kouchneras ir pridūrė, kad reikia daugiau laiko.

F.W.Steinmeieris pritarė tam ir sakė, kad Europos Sąjunga turi „duoti airiams laiko išnagrinėti priežastis, kurios atvedė prie tokio rezultato, ir leisti jiems patiems teikti pasiūlymus“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prancūzija ir Vokietija paragino aštuonias ES nares, kurios dar turi ratifikuoti Lisabonos sutartį, palaikyti turimą dokumentą ir patvirtinti jį, o Britanijos premjeras Gordonas Brownas sakė, jog jo šalis taip ir pasielgs.

Tačiau pastarasis dar pažymėjo, kad Prancūzija, perimsianti pirmininkavimą Bendrijai, turėtų parodytų „kuklumo ir kruopštumo“, kai šešis mėnesius pirmininkaus 27 narių Bendrijai.

Dėl airių ištarto „ne“ planus skirti naują ES prezidentą ir užsienio reikalų ministrą teks atidėti vėlesniam laikui.

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy savo požiūrį šiuo klausimu pateiks Europos Parlamentui Strasbūre liepos 10 dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų