Vienas seniausių Europos prekybos centrų, miestas, išsaugojęs per 1000 istorinių pastatų, Liubekas žavi savo atvirukiniais vaizdais. Ir ne tik vaizdais, bet ir įspūdinga istorija – ne veltui Liubekas yra pramintas „Hanzos karaliene“, rašo kelioniumanija.lt.
12 amžiuje įkurtas miestas ir šiandien yra vienas didžiausių Vokietijos uostų, o Viduramžiais greta esančio Travemiundės uosto dėka Liubekas tapo laisvuoju miestu. 14 amžiuje Liubekas tapo bene didžiausiu ir galingiausiu svarbiausios Viduramžių prekybinės sąjungos – Hanzos – miestu.
Pasivaikščioti po vandens supamą Liubeko senamiestį, įkvepiant Viduramžių dvasios, įsivaizduojant tą gyvenimą, kuris čia virė kuomet jaukias gatveles supančiuose namuose gyveno pirkliai, vyko sandoriai, yra būtina. Senamiestis, kartu su kyšančiais bažnyčių bokštais, pilies vienuolynu, Holstentor miesto vartais ir kitais istoriniais statiniais yra saugomas Unesco.
Prie turtingos istorinės praeities ir palikimo dar reiktų pridėti jaukių kavinių ir parduotuvėlių kupinas gatveles, kurios dar labiau atgyja vakare, žadėdamos daugybę pramogų.
Holstentor miesto vartai, savo gynybinę funkciją pradėję vykdyti 15 amžiuje, tapo vienu iš Liubeko simbolių, tad nenuostabu, jog dauguma suvenyrų, pradedant atvirukais bei magnetukais ir baigiant marcipaniniais saldumynais, puošiasi būtent šių vartų atvaizdu.
Beje, marcipanai yra dar vienas Liubeko simbolis. Viduramžiais šiam iš migdolų riešutų gaminamam saldumynui buvo priskiriamos net ir gydomosios savybės, be to, ilgą laiką jį gaminti galėdavo tik vaistininkai. Viena seniausių Vokietijoje marcipanų parduotuvė, nenuostabu, įsikūrusi būtent Liubeke.