2004 m. spalis – debiutas „La Liga“
Sulaukęs vos 17 metų ir 3 mėnesių, 22 dienų, L. Messi oficialiai debiutavo su „Blaugranos“ apranga. Į aikštę jis žengė po keitimo rungtynių pabaigoje. Įdomu, kad „Barca“ susitiko su principiniu varžovu – „Espanyol“.
Tuo metu jis tapo jauniausiu „Barcelonos“ žaidėju istorijoje, kuris žaidė oficialiose rungtynėse. Garsiąją klubo „La Masia“ akademiją žaidėjas papildė dar 2000-aisiais, kai atvyko iš vietinės „Newell‘s Old Boys“ komandos būdamas vos 13-os.
2005 m. rugpjūtis – debiutas rinktinėje
L. Messi Argentinos rinktinėje debiutavo 18-os metų – komanda žaidė prieš Vengriją. Rungtynės, švelniai tariant, nepavyko.
63-iąją minutę į aikštę žengęs Leo vos po dviejų minučių užsidirbo raudoną kortelę, kai alkūne vožė varžovų gynėjui Vilmosui Vanczakui.
2005 m. gruodis – „auksinis berniukas“
Šiuo metu jau niekam neliko abejonių, kad „Barca“ savo rankose turi tikrą deimantą. Pasaulis taip pat sukluso, kai argentiniečiui atiteko „auksinio berniuko“ titulas – geriausio jaunojo žaidėjo apdovanojimas Europoje.
2006 m. kovas – pirmasis įvartis rinktinėje
Pradžia Argentinos gretose nebuvo sėkminga, bet ledus pavyko pralaužti po metų. L. Messi pirmą sykį pasižymėjo jau ikonišku tapusiu prabėgimu ir suktu smūgiu kaire koja draugiškose rungtynėse prieš Kroatiją. Vis tik argentiniečiai pralaimėjo.
2006 m. gegužė – pirmasis pasaulio čempionatas
L. Messi 74-ąją minutę žengė į aikštę prieš Serbiją ir Juodkalniją ir tapo jauniausiu Argentinos futbolininku pasaulio čempionato istorijoje.
Argentina triumfavo 6:0, o Leo pelnė paskutinį įvartį – jauniausias visame čempionate ir šeštas visoje istorijoje. Vis tik Argentina žygiavo iki ketvirtfinalio, kuriame krito prieš šeimininkę Vokietiją.
2007 m. kovas – pirmasis „hattrickas“
L. Messi jau įgavo vieno perspektyviausių pasaulio futbolininkų etiketę ir savo vardą „Barcos“ metraščiuose įtvirtino įspūdingai.
Pirmą kartą tris įvarčius jis sumušė ne prieš bet ką – Madrido „Real“.
2007 m. balandis – įspūdingiausias Leo įvartis?
Tik keli įvarčiai gali lygiuotis į šį L. Messi smūgį. Argentinietis meistriškai žongliravo per kelis „Getafe“ gynėjus ir įmušė bene gražiausią savo karjeros įvartį.
Keista, bet šis smūgis dažnai lyginamas su Diego Maradonos įvarčiu prieš Angliją 1988 m. pasaulio čempionate Meksikoje.
Throwback to when Messi scored this wonder solo goal against @GetafeCF 💫
— 433 (@433) June 7, 2019
📹 @FCBarcelona pic.twitter.com/70BmQrBCpF
2008 m. rugpjūtis – olimpinis auksas
„Barcelona“ iš pradžių neleido savo talentui dalyvauti olimpinėse žaidynėse, kol trenerio šturvalo neperėmė Josepas Guardiola.
Tais metais Argentina surinko tikrą jaunų žvaigždžių desantą – į Pekiną išvyko ir tokie vardai kaip Sergio Aguero, Angelis di Maria. Argentina laimėjo visus šešis mačus ir L. Messi ant kaklo užsikabino aukso medalį.
2009 m. gegužė – Čempionų lygos trofėjus
L. Messi prestižiškiausią Europos klubinį trofėjų į viršų kėlė dar 2006-aisiais, bet šį sykį jis jau buvo pagrindinis „Barcos“ vedlys.
Argentinietis buvo rezultatyviausias Čempionų lygos žaidėjas bei pasižymėjo pergalingame finale prieš Mančesterio „United“. Katalonijos klubas triumfavo 2:0 Romos olimpiniame stadione. Iš viso Leo iškovojo keturis Čempionų lygos trofėjus.
2009 m. gruodis – pirmasis „Ballon d’Or“
„Barceloną“ į fantastiką „treble“ (aut. past. trys titulai to pačio sezono metu) nuvedęs Leo vainikavo metus geriausio planetos futbolininko apdovanojimu.
„Barca“ triumfavo vietinėje lygoje ir taurėje bei laimėjo Čempionų lygą, o L. Messi oficialiai pripažintas geriausiu pasaulio futbolininku.
2010 m. liepa – dar vienas antausis pasaulio čempionate
Argentinai pasaulio pirmenybes vėl baigėsi ketvirtfinalyje ir dar skaudžiau, kad pralaimėta buvo tai pačiai Vokietijai. Pastarieji tiesiog dominavo ir sutriuškino L. Messi kariauną 4:0.
Leo vis tiek pateko į geriausių turnyro žaidėjų vienuolikę, bet Argentinos legenda ir vyriausiasis treneris Diego Maradona po čempionato buvo patrauktas nuo rinktinės vairo.
Vėl tarptautiniame futbole suklupęs L. Messi sulaukė kandžių replikų, kad negali pakartoti 1986 m. Diego Maradonos triumfo ir jam labiau rūpi klubinis futbolas.
2011 m. rugpjūtis – Argentinos kapitonas
Po siaubingo 2011 m. „Copa America“ namų teritorijoje, kapitono raištis atiteko L. Messi. Tam įtakos turėjo ir trenerio pasikeitimas – vadžias perėmė Alejandro Sabella.
Leo paskyrimas kapitonu nebuvo pasitiktas džiugiai – žmonės bedė pirštu į prastus puolėjo pasirodymus „Copa America“ turnyre.
2012 m. kovas – „Barcelonos“ įvarčių rekordininkas
Argentinietis savo klube buvo tiesiog nesulaikomas, o sulaukęs jis buvo vos 24-erių. L. Messi pagerino „Barcelonos“ pelnytų įvarčių rekordą, kurį „laikė“ Cesaras Rodriguezas.
Jo pirmasis įvartis prieš „Granada“ tapo išlyginamuoju, 232-uoju, o antrasis ir trečiasis vainikavo rekordą.
2014 m. liepa – skaudus pasaulio čempionatas
Argentiniečiai dar kartą pralaimi vokiečiams, bet šį kartą skaudžiau negalėjo būti – 0:1 po pratęsime Mario Gotze įmušto įvarčio finale.
L. Messi atsiėmė „auksinį kamuolį“, tačiau patenkintas tuo nebuvo – tarptautiniame lygmenyje titulų jis dar neturėjo.
2014 m. lapkritis – „La Liga“ įvarčių rekordas
Rekordai ir toliau krenta po L. Messi kojomis. Argentinietis sudaužė į šipulius Telmo Zarra 251 įvarčio pasiekimą.
L. Messi ir vėl rekordinę ribą peržengė „hattricku“ – šį kartą kentėjo „Sevilla“. Dabar Leo savo sąskaitoje turi 444 įvarčius ir 10 čempiono titulų.
2016 m. gegužė – „Copa America“ pralaimėjimas
„Copa America“ ketvirtfinalyje Leo tapo ir rinktinės rekordininku su 54 įvarčiais. Vis tik argentiniečio kančios tęsėsi toliau – antrus metus iš eilės turnyro finale pralaimėta Čilei.
Po šio mačo L. Messi paskelbė, kad baigia karjerą rinktinėje.
2016 m. rupjūtis – apsigalvojo
Praėjo labai nedaug laiko ir Leo nusprendė, kad rinktinės marškinėlius į šoną padėti dar ne laikas. Sugrįžimo prašė net Argentinos prezidentas Mauricio Macri, Buenos Airėse pastatyta statula L. Messi garbei.
„Barcelonos“ žvaigždė nusprendė sugrįžti į „La Albicaleste“: „Mano meilė šiai šaliai ir šiems marškinėliams yra per didelė“.
2019 m. rugpjūtis – tarptautinis „banas“
Norėjosi pamiršti pasirodymą 2018 m. pasaulio čempionate, lygiai taip pat atsitiko ir 2019 m.
Argentina užėmė trečiąją vietą „Copa America“. Vis tik L. Messi savitvardą prarado jau 37-ąją minutę, kai užsidirbo raudoną kortelę. Žaidėjas tikėjo, kad tai teisėjai padarė dėl prieš tai išsakytos kritikos apie juos ir turnyro stadionų būklę.
L. Messi nesutiko priimti trečiosios vietos medalio ir gavo trijų mėnesių draudimą dalyvauti tarptautiniame futbole. Taip pat, išrašyta ir 50 tūkst. JAV dolerių bauda.
2019 m. gruodis – rekordinis „Ballon d’Or“
Į L. Messi klubinę statistiką gali lygiuotis tik vienas žmogus – Cristiano Ronaldo. Šie du praktiškai visą praėjusį dešimtį dalinosi geriausio planetos žaidėjo apdovanojimą.
2019-aisiais L. Messi pelnė jau šeštąjį „Ballon d’Or“, o C. Ronaldo vis dar lieka su penkiais.
2020 m. rugpjūtis – „Barca“ pažeminta
Tiesiog siaubingas Katalonijos klubo sezonas pasiekė aukščiausią panikos tašką, kai Čempionų lygos ketvirtfinalyje „Barca“ 2:8 buvo pažeminta prieš Miuncheno „Bayern“.
Daugelis pradėjo spėlioti ar tai buvo paskutinės Leo rungtynės su „Barcos“ apranga Čempionų lygoje. Taip neatsitiko, bet Leo paliko savo pirmąją meilę jau už metų.