• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Protestuojantys Lietuvos žemdirbiai, grasinę trečiadienį (05.21) užtverti kelius, vedančius į tarptautinius kontrolės punktus pasienyje su Latvija ir Lenkija, trečiadienį iki vidurdienio kelių blokados nesiryžo pradėti.

REKLAMA
REKLAMA

BNS žiniomis, trečiadienį prieš pietus į netoli pasienio su Lenkija esančios Kalvarijos turgaus aikštę, kaip ir per dvi pastarąsias dienas, susirinko maždaug 300 žmonių.

REKLAMA

Palaikyti viešąją tvarką ir eismo saugumą šiame rajone pasirengę maždaug 300 policijos pareigūnų iš Marijampolės ir Kalvarijos policijos komisariatų (PK) bei Kauno ir Alytaus mobiliųjų kuopų. Padėtį šiame rajone kontroliuoti atvyko Lietuvos viešosios policijos biuro Viešosios tvarkos tarnybos vyresnysis komisaras Algimantas Varnelis.

REKLAMA
REKLAMA

Užtikrinti tvarką prie pasienyje su Latvija esančio Saločių posto pasirengė Pasvalio rajono PK pareigūnai, Vidaus tarnybos 1-ojo pulko kariai, greitojo reagavimo rinktinės "Aras" pareigūnai.

Maždaug už 2 kilometrų nuo Saločių pasienio kontrolės punkto trečiadienį priešpiet būriavosi apie 100 protesto dalyvių, šalikelėje stovėjo 13 traktorių, 30 lengvųjų automobilių ir 2 sunkvežimiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip BNS sakė mitingo Pasvalio rajone organizatorius žemdirbys Antanas Zubavičius, ūkininkai kol kas neketina blokuoti kelių.

"12 valandą pas mus žadėjo atvykti žemės ūkio ministras Jeronimas Kraujelis, žiūrėsim, ką jis pasakys", - sakė A. Zubavičius.

REKLAMA

"Jaučiamės labai nejaukiai, aplink pilna policijos, visi miškeliai prikamšyti pareigūnų", - pasakojo akcijos organizatorius.

Netoli pasienyje su Latvija esančio Kalvių kontrolės punkto viešąją tvarką pasirengė palaikyti Joniškio rajono PK ir Šiaulių mobiliosios kuopos pareigūnai.

"Kol kas viskas ramu, stovime čia kartu su žemdirbiais ir kalbamės", - BNS sakė Joniškio rajono PK vadovas Algirdas Gudinas.

REKLAMA

Maždaug už 500 metrų nuo Kalvių punkto trečiadienį priešpiet būriavosi maždaug 150 protestuojančių žemdirbių, šalikelėje stovėjo 13 traktorių, 10 sunkvežimių, kelios dešimtys lengvųjų automobilių.

Kaip BNS sužinojo Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT), Lazdijų ir Šiaulių rinktinės, kurių saugomuose ruožuose vyksta žemdirbių akcijos, nuolat keičiasi informacija su vietine policija. Pasieniečiai, pagal savo kompetenciją, sėkmingai užtikrina viešąją tvarką visuose kontrolės punktuose ir jų prieigose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip pranešė VSAT, susiklosčius sudėtingai situacijai, Lietuvos pasieniečiai kreipsis į Lenkijos sienos apsaugos tarnybą bei kartu tarsis dėl krovinius gabenančių vilkikų laikino praleidimo per Lazdijų - Aradninkų pasienio kontrolės punktą.

Numatydami galimus automobilių eismo sutrikimus, Lietuvos ir Latvijos pasieniečiai jau susitarė, kad per dvišalį Germaniškių pasienio kontrolės punktą, per kurį į abi puses gali vykti tik Lietuvos ir Latvijos piliečiai, žemdirbių akcijų metu tik lengvaisiais automobiliais galės vykti ir kitų valstybių piliečiai.

REKLAMA

Visiems krovininių vilkikų vairuotojams, prireikus, pasieniečiai rekomenduos į Latviją vykti per tarptautinius Obelių - Eglainės, Smėlynės - Medumi ir Buknaičių - Ezerės pasienio kontrolės punktus.

Su premjeru Algirdu Brazausku antradienį susitikę protestuojančių ir grasinančių užtverti kelius žemdirbių atstovai paragino ūkininkus laikinai sustabdyti protesto akcijas, kol Vyriausybė suformuluos poziciją dėl žemės ūkio produkcijos supirkimo.

REKLAMA

Premjero A. Brazausko susitikime su pieno perdirbėjais antradienį buvo sutarta, jog vidutinė pieno supirkimo kaina nuo šių metų birželio iki gruodžio pabaigos turėtų būti ne mažesnė nei praėjusiais metais, ir kainų skirtumui padengti bus skirti Vyriausybės žemdirbiams praėjusią savaitę pažadėti papildomi 50 mln. litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Protestuotojai reikalauja iš Vyriausybės skirti papildomai 140 mln. litų pieno tiekėjams paremti ir grasina traktoriais ir kombainais blokuoti tarptautinius kelius prie sienų su Latvija ir Lenkija, jei iki trečiadienio neišgaus Vyriausybės pažado skirti reikalaujamus pinigus. Jų teigimu, padėtis kaime yra "katastrofiška", ypač pieno tiekėjų dėl kritusių supirkimo kainų.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų