Klaipėdoje vasarotojai gali rinktis, kuriame pliaže apsistoti: bendrame, moterų arba nudistų. Pliažo lopinėlis skirtas ir šunims, o štai vyrams – ne. Jiems skirtas paplūdimys – Smiltynėje. Kalbinti klaipėdiečiai norėtų, kad ir uostamiestyje saule galėtų mėgautis tik jie – be moterų.
„Manau, vyrai irgi nori būti įdegę, kai kurie ne visur gali pasideginti", – kalbėjo pašnekovas.
„Atskleisiu jums tokią paslaptį, kad visada vyrų pliažas tarybiniais laikais de facto, jis buvo gėjų pliažas", – teigė Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko.
Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko primena, kad anuomet tai buvo vienas iš populiariausių taškų.
„Gėjai ir biseksualai atvažiuodavo būtent į paplūdimius į Lietuvą, į Klaipėdą, į Palangą, ir tai iš esmės buvo vienas iš populiariausių taškų, Tarybų sąjungoj, kur buvo galima pabendrauti su bendraminčiais", – tęsė jis.
Pašnekovas įsitikinęs, kad toks pliažas reikalingas ir šiomis dienomis. Be to, jis turi ir naujų pasiūlymų:
„Būtų neblogai pagalvoti ir apie LGBT friendly paplūdimį. Ir tai būtų labai geras kabliukas ir turistams, kurie atvažiuoja ir ieško tam tikrų pramogų, kurių negali pasiūlyti nei Klaipėda, nei Palanga."
Tačiau pajūrio valdžia bent kol kas tokio pliažo Lietuvos pajūryje išskirti neplanuoja. Bet pajūrio gelbėtojai primena, kad tik vyrams skirtas paplūdimys yra Palangoje, o Kuršių nerijoje jiems taip pat išskirtas ruoželis ties Juodkrante ir Smiltyne. Tuo metu moterys, nors ir turi savo pliažo ruožą Klaipėdoje – nėra patenkintos. Esą jį sunku rasti, ten nėra tualetų ir nesaugu:
„Gerai būtų, kad būtų nuoroda, nes daug žmonių nežino, kurioj vietoj eiti. Eina visi klausinėja, arba eina paskui moterį. Eina viena paskui kitą."
Moterų norai vargu ar bus išpildyti. Klaipėdos valdininkai tikina, kad pajūryje prie moterų pliažo nebeliko laisvo žemės ploto, kur būtų galima dar ką nors pastatyti.
„Visi sklypai išdalinti. Juose daugiausia yra gyvenamoji statyta, o va tokiam visuomeninės paskirties objektui nebeliko vietos, absoliučiai jokios", – kalbėjo miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda.
Pašnekovas tikina, kad bandyta tualetą statyti miške. Tačiau tam prieštaravo Kretingos miškų urėdija. Šiuo metu dėl naujo pastato šalia moterų pliažo tektų keisti detalųjį miesto planą, o tai esą užtruktų ilgus metus. Valdininkai ieško laikino sprendimo ir netrukus čia turėtų būti atvežtas biotualetas.