„Mūsų komanda, rengdama planą Palangai, be kitų darbų, numatė įamžinti ir šį itin svarbų istorinį įvykį. Melno taiką pažymėsime pažintiniu bei rekreaciniu taku, kuris drieksis nuo Vytauto gatvės pradžios iki Baltijos jūros kopų. Šiame take taip pat numatyta įrengti apžvalgos aikštelę“, – sako Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Istorinė reikšmė – nuo LDK laikų iki šių dienų
Melno taikos sutartis, dar vadinama „Amžinąja sutartimi“, buvo pasirašyta 1422 m. rugsėjo 27 d. tarp Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK), Lenkijos ir Vokiečių ordino. Ji suformavo vieną ilgiausiai nekintančių sienų Europoje – šis teritorinis padalijimas išliko nepakitęs beveik 500 metų, iki 1919 m. Versalio taikos.
„Šia sutartimi ne tik buvo užtikrintas LDK teritorinis sąryšis su Baltijos jūra, bet ir perkirsta strateginė jungtis tarp Vokiečių ir Livonijos ordinų, o tai vėliau nulėmė reikšmingus geopolitinius pokyčius“, – pabrėžia meras.
2009 metais Melno sutartimi nustatytos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sienos atkarpa, einanti pro Palangą, buvo įrašyta į Kultūros vertybių registrą.
Nauja erdvė poilsiui ir edukacijai
Melno tako įrengimas – tai ne tik istorinio įvykio įamžinimas, bet ir naujos turizmo, kultūros bei socialinės infrastruktūroskūrimas.
„Džiugu, kad šis svarbus istorinis įvykis jau netrukus bus įamžintas Palangoje. Ateityje čia galėtų būti organizuojami įvairūs renginiai ir moksliniai tyrimai, padėsiantys geriau atskleisti šios sutarties svarbą“, – teigia Palangos meras.
Palangos miesto savivaldybė tikisi, kad naujasis takas taps dar viena traukos vieta, pritraukiančia tiek vietinius gyventojus, tiek miesto svečius. Tiesa, kada bus užbaigtas projektas, informacijos nepateikiama.
Parengta pagal Palangos mero informacinį pranešimą
Teksto autorius: Aidas Pelenis
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!