Pasvalietis žvejas Vytautas, atmynęs iki Šilo ežeriuko pažvejoti, net nustėro pamatęs čia boluojančius aukštyn pilvais amūrus. Didžiulės žuvys viena po kitos ėmė lįsti pradėjus po žiemos tirpti ledui.
Pasvalio miesto vadovai neslepia žinantys bėdą. Apie tai, kad tvenkinyje pastebėti išgaišę amūrai, žvejai tarnyboms pranešė dar vasarį. Vietos gamtosaugininkai dabar suskubo teisintis negalėję žuvų surinkti, nes trukdė neatitirpęs ežero ledas.
„Negalėjom paimti, nes ten buvo dar prie ledo prišalę ir kitų žuvų tuo metu nesimatė“, - aiškinasi Pasvalio gamtosaugininkas Paulinas Vilaišis.
Kol kas gamtosaugininkai gūžčioja pečiais, nuo ko ėmė gaišti žuvys. Esą vandens tyrimai deguonies trūkumo neparodė. Dar viliamasi rasti teršėją. Ilgamečiam Pasvalio medžiotojų draugijos atstovui labiausiai kelia nerimą gamtai padaryta žala. Mat šis Pasvalio pakraštyje parkelyje tyvuliuojantis ežeras ne kartą įžuvintas. Paskutinį kartą net trejus metus iš eilės įleista šimtai amūrų. Tam, kad šios vandens karvėmis dar vadinamos žuvys valytų telkinį ir neleistų jam užželti.
Pasvalio medžioklės žinovas spėja, kad jautri ir šilumą mėgstanti žuvis šią permainingą žiemą galėjo prišalti ar pritrūkti deguonies. Nors keletą ekečių žvejai buvo iškirtę. Na, o jei paaiškėtų, kad vis dėlto kaltas koks nors teršėjas, jam tektų kaip reikiant pakratyti kišenę. Mat tuomet gamtosaugininkai už kiekvieną kritusią žuvį paskaičiuotų žalą ir skirtų baudą. O jau už vieną amūrą tektų pakloti 66 eurus.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.