Interneto knygyno Knygos.lt mažmenos vadovė Kamilė Paulikienė sako, kad susidomėjimas prancūziško gyvenimo knygomis prasidėjo dar pavasarį. „Manau, kad tokių knygų populiarumą lemia vis didėjantis susidomėjimas kelionėmis, kitų šalių kultūra ir gyvenimu. Pastebime išaugusį tokių knygų poreikį,“ – sakė Knygos.lt atstovė.
Knygos.lt duomenimis, viena perkamiausių knygų apie Prancūzijos sostinę šiuo metu – Davido Lebovitzo „Saldus gyvenimas Paryžiuje“. Amerikietis kulinaras, iš saulėtosios Kalifornijos persikėlęs į Paryžių susiduria su visiškai kitokiu gyvenimo būdu ir stengiasi prie jo prisitaikyti. Autorius šmaikščiai pasakoja ne tik apie savo gurmanišką patirtį: šokolado parduotuvėles, sūrius, vyną bei geriausias Paryžiaus kavines, bet ir pataria, kaip elgtis, kad galėtumėte vadintis paryžiečiais.
Apie 20 amžiaus pradžios Paryžių – menininkų meką, jau pažintą Woody Alleno filme „Vidurnaktis Paryžiuje“, pasakoja viena naujausių rinkoje pasirodžiusių knygų – Gary Van Haas „Lotynų kvartalas“. Tai pasakojimas apie dailininko Pablo Picasso jaunystę Šviesos mieste, kaip tuomet buvo vadinamas Paryžius, ir jo susitikimus su kitais menininkais – Ernestu Hemingvėjumi, Gertrūda Stein, Eduardu Manė, Poliu Gogenu ir Anri Matisu.
Paklausta apie šiuo metu populiariausias knygas, Kamilė Paulikienė paminėjo ir Justine Picardie „Coco Chanel. Legenda ir gyvenimas“ bei naujieną – Laurent Gounelle „Dievas visada keliauja incognito“.
Paryžiaus atmosfera, aprašyta knygose, keri viso pasaulio skaitytojus jau ne vieną šimtmetį. Pačiu pirmuoju didelio populiarumo sulaukusiu prancūzišku romanu galima vadinti Viktoro Hugo kūrinį „Paryžiaus katedra“. Išleistas dar 1831 metais, romanas sulaukė ne vienos ekranizacijos ir sceninių interpretacijų teatruose . Čigonės Esmeraldos meilės istorija pritaikyta ir vaikams – 1996 metais pasirodė muzikinis animacinis filmas „Paryžiaus katedros kuprius“.
Davido Lebovitzo „Saldus gyvenimas Paryžiuje“ (nuotr. leidėjų)