Daugiau nei pusė (56 proc.) šalies gyventojų už paslaugas atsiskaito grynaisiais pinigais. Šiuo tikslu elektroninės bankininkystės paslauga naudojasi mažiau nei trečdalis (28 proc.), o tiesioginio debeto paslauga – vos 4 proc. gyventojų, rodo banko „Snoras“ užsakymu atlikta rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa.
Tyrimo duomenimis, pagrindinė priežastis, dėl kurios žmonės prioritetą teikia atsiskaitymui grynaisiais pinigais – iš karto gaunamas patvirtinimas apie mokėjimą (taip teigė 49 proc. apklaustųjų). Penktadalis (20 proc.) gyventojų už paslaugas atsiskaito grynaisiais, nes kitomis priemonėmis nepasitiki, 15 proc. – kadangi nemoka naudotis kitais mokėjimo būdais, nors juos ir žino.
Tyrimo duomenimis, grynaisiais pinigais labiau linkę atsiskaityti 46 m. ir vyresni respondentai, turintieji žemesnį išsilavinimą, rajonų ir kaimo vietovių gyventojai. Visgi nors ir pamažu, bet daugėja gyventojų, vietoj atsiskaitymo grynaisiais, pasirenkančių pavedimo e. bankininkyste formą – per pastaruosius 12 mėnesių tokių vartotojų buvo 4 proc.
„Vienas pagrindinių elektroninės bankininkystės privalumų – gerokai mažesni įkainiai už atliekamus pavedimus, be to, ši paslauga taupo klientų laiką. Tobulindami elektroninių paslaugų sektorių, bankai nuolat investuoja į saugumą užtikrinančias technologijas, tad, tinkamai naudojantis, ši atsiskaitymo priemonė yra itin saugi“, - teigė „Snoro“ Pardavimų departamento direktorė Deimantė Bareikienė.