Imdama dar vieną kietai virtą kiaušinį, marginimo paslaptimis dalijasi menininkė Eglė. Moteris sako, norint kiaušinius marginti dovanai, o ne maistui, reikia virti apie valandą. Taip kiaušinis ilgiau išsilaikys, o tinkamai laikomas ir iš viso išdžius ir akį džiugins ilgai. O kas nori naudoti maistui, kiaušinius reikėtų virti apie dvidešimt minučių.
Akriliniais dažais geriausia dažyti kaimiškus kiaušinius, jie esą yra tvirtesni.
Moteris sako, kad šis darbas nėra itin greitas ir lengvas. Užtrunka visą kiaušinį padengti norimais dažais, kai jie išdžiūva, marginamas piešinio nepaliestas fonas. Eglė sako, kad šiemet jai patikę tamsios, žemės spalvos, tad ir margučiai gimsta tamsūs. Raganų apsuptyje gyvenanti moteris tokią marginimo techniką naudoja neseniai. Anksčiau karaliaudavo visiems įprastas marginimas vašku.
Moteris labiausiai žavisi gamtos motyvais. Sako, mėginusi kiaušinius dabinti pagoniškai simboliais, bet šiemet vidus padiktavo kitus norus. Ir taip lėkštėje, kaip juokauja menininkė, gimsta pavasarinės istorijos.
Pirmiausia pražysta pirmieji žiedai – žibuoklės. Vėliau raktažolės, šalpusniai. Ant kiaušinių ėmus žydėti narcizams, suskrenda ir pirmieji paukščiai, sukurkia varlės.
O štai čia vaiko darbas. Mažosios, Eglės kaimynės Rasos margintas kiaušinis dar turi būti padailintas. Tokie margučiai, pasak menininkės, patys mieliausi, nes vaikai juos numargina nuoširdžiausiai.
Visiems norintiems atkartoti tokias istorijas savo lėkštėje, darbus reikėtų pradėti jau dabar, iki švenčių likus kone savaitei. Ir dar vienas patarimas - kam pritrūks fantazijos, reikėtų iškišti nosį į kiemą. Menininkė sako, gamtoje labai daug idėjų, kurias galime perkelti ant kiaušinių.
Plačiau apie tai TV3 reportaže